1. Новини Закарпаття
  2. >

Компанію Apple знову хочуть оштрафувати

У Франції незадоволені політикою американської компанії

У Франції незадоволені політикою американської компанії

Згідно з інформацією видань New York Times і BBC, 16 березня 2020 року влада Франції оштрафувала компанію Apple на € 1,1 мрлд за порушення вимог антимонопольного законодавства. Також Французьким антимонопольним відомством оштрафовані два оптових продавці продукції Apple - компанія Tech Data на €76,1 млн і компанія Ingram Micro на €63 млн. Фактично, загальний штраф на три компанії становить €1,24 мрлд.

 

«Управління з питань конкуренції оштрафувало Apple на € 1,1 млрд за цінову змову всередині своєї мережі дистриб'юторів і порушення економічної незалежності не пов'язаних з їх мережею продавців. Apple і два оптових продавці їх продукції домовилися не конкурувати один з одним і запобігати конкуренції серед реселерів, позбавивши, таким чином, конкуренції оптовий ринок продуктів Apple», - заявила в інтерв'ю виданню New York Times голова антимонопольного відомства Ізабель де Сілва.

 

Це найбільший штраф в історії Французького антимонопольного відомства, який регулятор накладав на одну компанію. Розслідування з цього порушення було розпочато в 2012 році в зв'язку зі скаргою, яку подала у Французьке відомство з питань конкуренції (Autorité de la concurrence, ADLC) компанія eBizcuss, преміум-реселлер Apple.

 

Apple планує оскаржити дане рішення Французького антимонопольного відомства, про це розповів в інтерв'ю виданню CNBC представник компанії Apple Джош Розенсток.

 

«Рішення французького антимонопольного комітету бентежить. Воно стосується практики, що існувала понад десять років тому і скасовує тридцятирічний правовий прецедент, на який спираються всі компанії у Франції. Це викличе хаос в компаніях у всіх галузях. Ми категорично не згодні з рішенням і плануємо подати апеляцію», - заявив представник Apple.

 

Раніше 2 березня 2020 року компанія Apple погодилася виплатити в якості компенсації до $500 мільйонів власникам старих iPhone, чиї пристрої стали працювати повільніше після поновлення iOS в 2017 році. Відзначається, що Apple заперечує порушення зі свого боку, але таким чином планує уникнути судових розглядів.

 

У лютому 2020 року Apple за навмисне уповільнення роботи своїх смартфонів оштрафували у Франції. Головне управління з питань конкуренції, споживання та боротьби з шахрайством (DGCCRF) порахувало, що компанія з Купертіно навмисно погіршувала роботу пристроїв, оцінивши суму штрафу в €25 мільйонів. У висновку відомства стверджувалося, що таким чином Apple змусила користувачів купувати нові акумулятори та нові телефони.

 

30 січня 2020 року американський суд зобов'язав компанії Apple і Broadcom виплатити відповідно $837,8 млн і $270,2 млн Каліфорнійському інституту технологій у зв'язку з незаконним використанням запатентованих інститутом рішень в області бездротової передачі даних по Wi-Fi. В судовій заяві повідомлялося, що компанії порушили чотири патенти інституту. Патенти стосувались технології бездротової передачі даних. Ці технології були використані в Wi-Fi чіпах Broadcom, які купувала і встановлювала Apple у своїй великій лінійці продуктів (iPhone, iPad і Apple Watches), випущених після 2012 року.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська