1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

Вчені виявили нові види зараження COVID-19

7000
ІТ і технології Закарпаття

Біологи з китайський інститутів визначили нові шляхи потрапляння у ваш організм коронавірусу

Вчені виявили нові види зараження COVID-19

Молекулярні біологи з Четвертого медичного військового університету (Сіань) та Інституту біотехнології (Пекін) виявили, що коронавірус COVID-19 може проникати в людські клітини не тільки через рецептор ACE2, як було відомо раніше, а й іншим шляхом - через білковий виріст молекули CD147. Вчені опублікували результати дослідів в електронній науковій бібліотеці bioRxiv.

 

За словами китайських біологів, вони почали дослідження інших шляхів зараження з огляду на те, що ACE2 часто зустрічається в тканинах серця, нирок і геніталій, і тому боротьба з COVID-19 може негативно вплинути на ці органи. Виявлення ще одного рецептора, який атакує коронавірус, дозволить розширити спектр засобів для придушення інфекції, кажуть вчені. Вони виділили антитіла, які блокують роботу рецепторів CD147 і спробували заразити їх коронавірeсом - виявилося, що навіть невеликі концентрації синтетичних антитіл блокували зараження патогеном. Крім того, з'ясувалося, що молекули рецепторів допомагають також людині впоратися з іншими вірусними інфекціями і малярією. За словами вчених, це наштовхує на думку, що вже створені для боротьби з малярією і атиповою пневмонією препарати можуть допомогти проти коронавірусу.

 

На даний момент в світі зареєстровано близько 170 тисяч випадків зараження COVID-19, з них померли 6,5 тисячі. Захворювання виявили в 148 країнах світу. Спалах хвороби почалася в кінці грудня 2019 року в китайському місті Ухань. Китай оголосив, що локалізував поширення інфекції, однак вона перейшла на інші країни. Особливо важка ситуація спостерігається в європейських країнах і США.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber