1. Новини Закарпаття
  2. >

Шварценеггер подав в суд на робота

Чому створений нещодавно робот обурив відомого актора?

Чому створений нещодавно робот обурив відомого актора?

Арнольд Шварценеггер подав позов до російського розробника інформаційно-сервісних роботів Promobot за незаконне використання його образу. Про це повідомляє TMZ.


Причиною для позову стало створення російською компанією робота під назвою Android Robo-C, зовнішність якого схожа на Шварценеггера. Актор стверджує, що використання його образу не було узгоджено з ним, а також зашкодило репутації, тому він зі своїми адвокатами планує домогтися повної заборони на використання його зовнішності і голосу, а також компенсації $10 млн і доходів, отриманих з продажів варіації робота.


Promobot представила Robo-C в 2019 році. Як повідомляється на сайті стартапу, робот являє собою повністю антропоморфну машину і може імітувати зовнішність людини і копіювати його емоції: руху очей і скорочення лицьових м'язів. Крім того, Robo-C може підтримувати розмову з співрозмовником і відповідати на питання. Стверджується, що розробка може стати повноцінним роботом-компаньйоном - на сайті стартапу пропонується використовувати його в якості консультанта, адміністратора, співробітника офісу або домашнього помічника. При цьому є можливість кастомізації - замовник може попросити використовувати для свого робота зовнішність будь-якої людини, кажуть в Promobot.


Вперше Robo-C з особою Арнольда Шварценеггера показали в Санкт-Петербурзі в 2019 році. Актор тоді був з візитом в місті і бачив робота, при цьому «йому і всім його партнерам дуже сподобалася» презентація, заявив РІА Новини голова ради директорів Promobot Олексій Южаков. Однак, як пише TMZ, Шварценеггер відмовився фотографуватися c Robo-C, а пізніше зажадав від Promobot припинити використовувати його образ. У 2020 році робота із зовнішністю Шварценеггера представили в США на виставках CES і New York Toy Fair. Вартість кожного Robo-C при цьому варіюється від $25 000 до $50 000, пише Vice.


За словами представника російської компанії Єгора Умнова, Promobot не отримала ніякого позову, повідомляють «Ведомости». У стартапі, каже він, дізналися про подачу в суд з публікації TMZ. При цьому, зазначає Умнов, компанія веде переговори з Шварценеггером і його представниками про умови використання його зовнішності протягом останніх декількох місяців. Пізніше в компанії розповіли, що перестануть використовувати зовнішність актора для робота, щоб «уникнути непорозумінь», і перероблять полімерну модель.


У 2018 році Promobot домовилася з американським дистриб'ютором Intellitronix про постачання своїх роботів в Сполучені Штати - в компанії планують збільшити експорт в США до 100 одиниць на місяць до 2022 року.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська