1. Новини Закарпаття
  2. >

Як колишній інженер Google обікрав компанію?

Працівник Google та Uber подав позов на захист від банкрутства.

Працівник Google та Uber подав позов на захист від банкрутства.

Колишній інженер компанії Waymo, яка є одним з підрозділів Google, а також колишній голова технологічного підрозділу Uber Technologies Inc. Ентоні Левандовскі подав позов про захист від банкрутства. Раніше суд зобов'язав його виплатити Google $179 млн за крадіжку технологій.

При цьому вартість активів Левандовскі оцінюється в $50-100 млн.

Alphabet подав позов проти Uber Technologies і Левандовські в 2017 році. Холдинг звинуватив інженера, який стояв біля витоків проекту Google по розробці безпілотників, в тому, що той вкрав у підрозділів Google технічну інформацію по створенню лідара для систем безпілотного водіння, а потім використовував розробку на новому місці роботи в Uber.


Згідно з рішенням суду, Uber зобов'язали повернути Alphabet всі документи по технології лідара, а інженера звільнити. Після цього Левандовскі позбувся роботи.


У 2018 році Uber Technologies і Waymo домовилися врегулювати претензії на суму $245 млн. Однак після цього суд рекомендував прокуратурі завести кримінальну справу, і в серпні 2019 року мін'юст США пред'явив Левандовскі кримінальні звинувачення. Йому загрожує термін до 10 років позбавлення волі.

Сам інженер своєї провини не визнає.


Після відходу з Google в 2016 році Левандовскі заснував власний стартап Ottomotto. У серпні 2016 року його купив Uber за $680 млн, і інженер перейшов в компанію на посаду віце-президента департаменту передових технологій, ставши главою проекту зі створення самоврядного автомобіля. Однак у 2017 році Google оголосила, що при звільненні фахівець забрав з собою близько 14 тисяч внутрішніх документів. Напрацювання, на думку корпорації, Левандовскі використовував, зокрема, для створення власної системи автономного управління автотранспортом, зокрема, 18-колісних вантажівок. Uber попросила інженера підтвердити або спростувати факт викрадення документів, але той проігнорував зустріч з колегами і був звільнений. Після позову від Google Uber оголосила про припинення розробки безпілотних вантажівок.


У грудні арбітражний суд постановив, що Левандовскі і його колега Ліор Рон, який також працював на Google, але звільнився, вступили в недобросовісну конкуренцію і порушили умови свого контракту з компанією. У січні Рон, діючий співробітник Uber, погодився виплатити $9,7 млн. Оплатила компанія Uber.

Сам Левандовскі оскаржив арбітражне рішення, але 4 березня суд округу Сан-Франциско прийняв позицію суду першої інстанції.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська