1. Новини Закарпаття
  2. >

Ілон Маск готується відправити туристів у космос.

Коли SpaceX та Axiom Space відправить землян на МКС?

Коли SpaceX та Axiom Space відправить землян на МКС?

Компанії SpaceX та Axiom Space відправлять перших трьох космічних туристів на міжнародну ксмічну станцію у другій половині 2020 року. Подорож триватиме 10 днів, повідомляє The New York Times.

 

Про це заявила Axiom Space, яка займатиметься виробництвом модулів і компонентів орбітальних станцій. Она підписала контракт з SpaceX про відправлення туристів на МКС. Це стане першим повністю комерційним польотом туристів на станцію без участі NASA.

 

Компанія Ілона Маска використовує для відправки туристів космічний корабель Crew Dragon і ракету-носій Falcon 9. Планується, що космічні туристи проведуть два дні в польоті туди й назад, і як мінімум вісім — безпосередньо на МКС, де зможуть поспілкуватись з космонавтами. Ціна за білет складатиме $55 мільйонів, и , як повідомляє NYT, одне місце вже заброньовано.

 

У січні 2020 року SpaceX провела успішні випробування космічного корабля Crew Dragon. Компанія випробувала систему аварійного порятунку пілотованої капсули судна. Зі слів Маска, необхідне для запуску з екіпажем обладнання вже готове, однак йому належить пройти ще декілька перевірок.

 

Корабель Crew Dragon розробляється SpaceX з 2014 року. Перший пілотований запуск на ньому заплановано NASA на кінець 2020 року — при цьому агенство запросило у компанії одразу декілька кораблів — по одному на кожен політ, хоча їх можна використовувати многоразово.

 

Всього на Crew Dragon займуть місця чотири людини — разом з трьома туристами в космос вирушать спеціально навчений астронавт, який буде виконувати функції командира екіпажу. Окрім звичайних для астронавта вмінь, його навчать, як вести себе в екстренних ситуаціях, повʼязаних з пасажирами в космосі, а також він буде слідкувати за туристами в МКС — зокрема, щоб не дозволяти їм заважати роботі космонавтів, що знаходяться на станції.

 

Якщо місія буде успішна, то слід очікувати сплеск інтересу до космічного туризму. Зі слів генерального директора компанії Майкла Суффредині, це стало можливим завдяки тому, що NASA набагато прихильніше готуються до комерційних польотів на МКС, ніж раніше. В червні 2019 року агенство встановило прайс-лист на різні види комерційної діяльності на станції — наприклад, компанії, що відправляють туристів, будуть платити по $35 000 за добу перебування кожної людини. Однак така сума незначна в масштабах повної вартості експедиції - велика частина $55 мільйонів, встановлених на вартість білету піде на сам запуск ракети-носія з кораблем.

 

Окрім Axiom та SpaceX свої послуги стосовно космічних подорожей пропонують Blue Origin та Virgin Galactic. Однак, вони відправляють туристів в короткі космічні польоти, без відвідання МКС. Так, Virgin Galactic планує відправити мандрівників в одноденну місію, в рамках якої пропонується декілька разів облетіти планету і повернутися. Вартість білета в таку подорож складатиме біля $250 000.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська