1. Новини Закарпаття
  2. >

Alibaba та Ping An навчили штучний інтелект визначати коронавірус з точністю 96%

Система діагностики, що керується штучним інтелектом визначає нові випадки захворювання вірусом з точністю 96%

Система діагностики, що керується штучним інтелектом визначає нові випадки захворювання вірусом з точністю 96%

Система діагностики, що керується штучним інтелектом визначає нові випадки захворювання вірусом з точністю 96%, повідомляє Nikkei Asian Review. Алгоритм діагностики був розроблений дослідницьким інститутом Alibaba Damo Academy.

В інституті заявили, що навчили штучний інтелект на основі інформації про понад 5000 піддтвердженим випадкам захворювань коронавірусом. Зі слів дослідників, система зможе визначати викликану ним пневмонію і відрізняти її від звичайної вірусної пневмонії з високою точністю.

Систему діагностики почали застосовувати в одній з основних лікарень в місті Чженчжень. Шпиталь почав приймати пацієнтів у неділю, 1 березня. Поступово систему введуть в експлуатацію в більш ніж 100 лікарнях в охоплених вірусом провінціях.

Створений на основі штучного інтелекту інструмент полегшить роботу лікарів — він знизить навантаженн на лікарні, оскільки зможе розпізнавати коронавірус протягом 20 секунд. Зазвичай лікарям потрібно від 5 до 15 хвилин, щоб провести компʼютерну томографію пацієнта і поставити діагноз. При цьому йому доводиться продивитись до 300 отриманих зображень, а остаточний діагноз може виявитись невірним з вірогідністю вище, ніж у випадку використання штучного інтелекту, заявили в інституті.

Одночасно з Alibaba систему діагностики на основі штучного інтелекту розробила Ping An Smart City — дочірня компанія корпорації Ping An Insurance. Вона також допомагає лікарям ставити діагноз пацієнтам з підозрою на коронавірус. Зі слів голови Smart City Джеффа Кау, її вже впровадили в більш ніж 1500 медичних установ, та з її допомогою дослідили більш ніж 5000 пацієнтів.

Як і Alibaba, Ping An навчали штучний інтелект на основі клінічних даних про підтверджені випадки захворювання коронавірусом, а система може зчитувати зображення, отримані за допомогою компʼютерної томографії. Однак заявлена Ping An точність визначення вірусу дещо нижча, ніж у Alibaba. Як повідомив Кау — 90%.

В Росії перші випадки зараження були зафіксовані 31 січня, в Україні — 3 березня. На сьогодні число померлих від вірусу перевищує 3000 людей по всьому світу.

В Україні зафіксували перший випадок інфікування коронавірусом.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська