1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Гандбольний турнір пам’яті Йожефа Зупко у Берегові відвідали угорські експерти (ФОТО)

03.07.2022 14:35 0 Спорт
 

Турнір з гандболу пам’яті Йожефа Зупко Благодійний фонд «ҐЕНІУС» цього року організував уже вдев’яте.

У змаганні, яке 1 липня відбулося на базі Спортивно-оздоровчого центру Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, взяли участь десять команд. Про це повідомляє karpat.in.ua

На урочистому відкритті директор БФ «ҐЕНІУС» Наталія Вараді зазначила, що турнір проводиться з метою популяризації цього виду спорту та пошуку обдарованих спортсменів, розширення знайомств та вшанування пам’яті заслуженого тренера Йожефа Зупко.

«Нинішній захід – мабуть, найкраще підтвердження того, що немає поганих часів, є лише слабка воля. А у спорті дуже важливо мати сильну волю та мотивацію для досягнення поставленої мети», – підкреслила Наталія Вараді, додавши, що організація, яку вона очолює, приділяє значну увагу підтримці талантів у сфері спорту, саме тому цього року проводять чотири спортивні табори та організували два турніри.

Голова Берегівської райради Карло Резеш під час виступу зазначив, що для районної ради спорт завжди був серед пріоритетних напрямків, саме тому два роки тому долучилися до реалізації футбольного турніру нового Берегівського району. «Вважаю, що ми ніколи не маємо забувати про спорт, особливо у дитячому віці. І нинішній турнір – яскравий приклад цього», – наголосив Карло Резеш.

Він також повідомив про план районної ради, спрямований на розширення можливостей для занять спортом у школах: «Ми намагаємося принести у школи види спорту, які насправді не потребують великих фінансових вкладень, зараз це гандбол».

На запрошення Берегівської райради на турнір завітало двоє угорських гандбольних експертів, які зазначили, що побачили якісні змагання.

Представник Федерації гандболу Угорщини Іштван Югас підкреслив, що гандбол у Берегові має давню історію. За його словами, Федерація гандболу Угорщини за підтримки Уряду країни в 2018 році започаткувала транскордонну програму, яка наразі реалізовується в Трансільванії, Словаччині, сербському краї Воєводина. Під час візиту в Берегово вивчали можливість розширення програми і на Закарпаття. «Сподіваюся, що ми знайдемо спільну мову, прийдемо до спільного знаменника, і найближчим часом зможемо започаткувати можливість, яка дозволить підтримати професійну роботу і тут, аби якомога більше дітей могли знайти себе у гандболі, щоб якомога більше тренерів могли тут працювати, розвивати дітей», – наголосив Іштван Югас.

Член правління Федерації гандболу Угорщини, голова Ради аматорів гандболу Шандор Олаг наголосив на важливості підтримки спортивних контактів між молоддю Угорщини та закордонними угорськими громадами.

Після урочистого відкриття учасники та гості турніру поклали вінки до пам’ятної дошки Йожефа Зупко на стіні спортивного комплексу «Закарпаття». Серед них, зокрема, колишні вихованки тренера – заслужений майстер спорту, олімпійська чемпіонка, голова федерації гандболу Закарпаття Ніна Гецко-Лобова та 10-разовий чемпіон командного Кубка європейських чемпіонів, колишній член збірної СРСР та України з гандболу, заслужена майстер спорту Ганна Греба.

Минулого року на проведенні турніру позначився коронавірус, в цьому році – війна. Зареєструвалося на турнір загалом 11 команд, 142 молоді спортсмени із 6 закладів у двох вікових категоріях. В результаті на змагання приїхало 10 команд: 2 команди хлопців зі спортивних шкіл та 8 команд дівчат зі спортивних шкіл.

Нагадаємо, в Україні йде мобілізація резервістів другої черги. Які є ще хвилі й чи мобілізуватимуть жінок?

Читайте на ГК:Епідемія грипу на Закарпатті: відомо, де та які школи перейшли на "дистанційку"
Читайте на ГК:Пам'ятка архітектури ледь не перетворилася на попіл: на Берегівщині рятували храм від вогню (ФОТО)
Читайте на ГК:"Ще такого світ не видів": на Закарпатті "пачкарі" придумали незвичайну схему (ФОТО)