1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Не блекаутом єдиним, а й "штрафним ударом": до чого слід готуватись кожному жителю?

5962
Суспільство Закарпаття

Зима буде однією з найважчих за останній період.

Не блекаутом єдиним, а й "штрафним ударом": до чого слід готуватись кожному жителю?

В Україні у багатьох областях люди уже  готуються до чергових зимових відключень. За словами енергетичних експертів, українська енергетика й надалі залишається найбільш вразливим об'єктом у період військових дій з боку рашистів. Нагадаємо, цьогоріч у березні ворог укотре атакував енергетику у державі, опісля чого в регіонах почались аварійні відключення світла.

Черговий блекаут настиг цьогоріч й мешканців Закарпаття. У липні, згідно із офіційним графіком від Обленерго, були відключення до 12 годин впродовж доби. У найскладнішій ситуації опинились у двох місцевих громадах, де без електрики в будинках люди були майже 17 годин за добу.

Зимовий блекаут в Україні цьогоріч може бути украй виснажливим і тривалим. Йдеться про те, що доведеться пробути без світла 8-20 годин за добу. Такий сценарій доволі жорсткий, відзначають енергетики й варто підготуватись кожному українцю.

У попередній публікації ми писали, що в Міненерго звернулись до жителів України.

Водночас, погода вносить свої корективи у ситуацію із подальшим відключенням світла. У результаті різкого спаду температури, блекаут, відзначають енергетики, може настати врази раніше і світло вже можуть відключати найближчими днями.

Однак, багатьох закарпатців наразі турбує не так питання відключень світла, як утеплення власних осель до серйозних морозів. Останніми днями, у горах істотно  віє холодом. На горі Піп Іван-чорногірський напередодні фіксували мороз - 9 градусів цельсія. У низинах - на Перечинщині, Ужгородщині, Мукачівщині тощо температура опустилась до -2,-3 градусів цельсія. Тим часом у Закарпатському гідрометцентрі людей застерігають про справжній арктичний холод, який увірветься у регіон цими днями.

Зі спадом температур, як у горах так і в низинах люди вже більш інтенсивно розпалюють грубки, разом із тим економлять енергоресурси й блакитне опалення. Хоч за останній період здорожчало і тверде паливо. Наразі машина дров коштує від 15 тисяч гривень. Збирання й заготівля сировини в лісі у власних потребах, без офіційного дозволу - під забороною й карається штрафом. Також від 10 жовтня цьогоріч Верховною Радою прийнято законопроєкт, в зв'язку з яким передбачений штраф чи кримінальна відповідальність за збереження дров без необхідних документів щодо придбання твердого палива.

Нагадаємо: Закарпатців атакують: в Україні з'явилась нова небезпека із Азії (ФОТО) 

З 1 листопада в Україні почала діяти нова заборона: чого тепер варто остерігатися 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber