1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Полювання закарпатцями вже розпочато: в лісах регіону шукають незвичний лісовий "скарб" - їжу гурманів

46637
Суспільство Новини Перечина

Смачніший навіть за білий.

Полювання закарпатцями вже розпочато: в лісах регіону шукають незвичний лісовий "скарб" - їжу гурманів

У закарпатських лісах і досі полюють на вражаючі знахідки. Й після морозів цьогоріч у жовтні люди люди знаходять осінні білі гриби й опеньки. Відзначмо, цьогоріч осінній грибний сезон в регіоні був під загрозою внаслідок літньої спеки й посухи (дощу не було майже п'ять місяців). Масштабна спека висушила найбільші водойми у регіоні, дісталась гір і лісів. Така ситуація негативно позначилась на грибниці, що почала висихати від нестачі вологи 


Утім вересеснь для грибників розпочався благодатним врожаєм в лісах. Осінній дощ посприяв грибним уловам й люди охоче ділились фото своїх знахідок у мережі Фейсбук й продавали гриби на ринку.


Нагадаємо, цьогоріч літній грибний старт на базарах був одним з найдорожчих за останній період. Кілограм білих можна було придбати від 250 гривень .

На ринках області торгували й делікатесним смаколиком, дорожчим за білі осінні гриби - від 1800 гривень за кілограм.

Крім білих й осінніх опеньок наразі у регіоні упольовують унікальні за зовнішніми ознаками й лікувальні гриби із ліловим забарвленням. Гурмани їх просто обожнюють й відзначають на їх смакових якостях - не зрівняються за смаком навіть із білими.


Цей гриб - синьоніжка лілова з роду рядовок. Одна з найперших весняних лісових знахідок, що росте у лісах до найперших листопадових заморозків. Із гриба готують смачні страви, маринують й висушують 

Рядовка ліловонога - відмінний представник сімейства рядкові. Також відомий як рядовка двоколірна або синьоніжка. Шапка сіро-фіолетова, подушковидна, невелика, 6-15 сантиметрів в діаметрі. Ніжка кольору шапки, іноді може бути блакитною, циліндрична, висока, 5-10 сантиметрів у висоту і 2 - 3 в діаметрі. М'якоть сіро-фіолетова, м'яка, досить щільна. Відмінний умовно-їстівний гриб. За смаком схожий на печериці. У їжу вживається в маринованому або відвареному вигляді. Гриб широко розповсюджений у Європі. В Україні — по всій території. Також зустрічається у Північній Америці.

Нагадаємо: У Європі - на вагу золота: на Закарпатті заробляють на вражаючій знахідці у "колючій броні"


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber