1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Благородні звірі оселилися на Закарпатті: мальовничий край став прихистком для унікальних представників дикої природи (ФОТО)

11898
Суспільство Закарпаття

У регіоні реалізують масштабну програму, яка спрямована на збереження фауни всієї України.

Благородні звірі оселилися на Закарпатті: мальовничий край став прихистком для унікальних представників дикої природи (ФОТО)

У Національному природному парку «Синевир» відкрили Реабілітаційний центр для парнокопитних тварин.

Мета: допомогти благородним оленям, які постраждали від браконьєрства в дикій природі, - інформують у Національному природному парку "Синевир".

Ветеринари і фахівці з поведінки тварин надають тваринам необхідний догляд, лікування та реабілітацію, щоб повернути їх в природне середовища.

“Реабілітаційний центр покликаний допомогти тваринам, які постраждали від браконьєрства, травм або втратили можливість самостійно виживати в дикій природі. Тут їм надається необхідний догляд і реабілітація з метою повернення до існування у природному середовищі”, – підкреслив заступник Міністра Сергій Власенко під час відкриття Реабілітаційного центру.

Під час ознайомлення присутніх гостей із новоутвореним об’єктом, директор парку Микола Дербак, висловив щиру вдячність усім, хто долучився до будівництва Реабілітаційного центру для парнокопитних тварин, яке стало можливим завдяки спільним зусиллям.

Він наголосив, «…що цей важливий проєкт, здійснений за кошти нашого нацпарку, який сприятиме збереженню природи та захисту тварин. Але без додаткової допомоги, самим реалізувати його нам було не під силу. Особливо хочеться подякувати Олександру Тодорчуку – керівнику Благодійного фонду UAnimals, який разом зі своєю командою надали нам необхідні будівельні матеріали для зведення та благоустрою об'єкту. Саме завдяки їхнього забезпечення та підтримки будматеріалами, цей задум впроваджено в життя, а їхні благородні дії стали важливою підтримкою для нашої природоохоронної діяльності».

Також велика подяка колегам Національного природного парку "Залісся", керівництво якого, проявило ініціативу та здійснило важливий крок у збереженні й відновленні популяцій диких тварин, забезпечивши наш Реабілітаційний центр парнокопитних чотирма благородними оленями.
Благородні олені, яких привезли до Реабілітаційного центру, отримають необхідні умови для проживання та адаптації, що допоможе їм згодом безпечно повернутися до дикої природи або інтегруватися у відповідні екологічні середовища.

За словами Тараса Когута, забезпечення Реабілітаційного центру благородними оленями – це лише початок масштабної програми, спрямованої на збереження фауни на території України.

У межах візиту заступник Міністра також відкрив новозбудовану будівлю Вільшанського природоохоронного науково-дослідного відділення. Це сучасний центр для моніторингу природних екосистем парку, який досліджує флору та фауну Карпат, вплив кліматичних змін і антропогенних факторів.

“Наукова робота є основою природоохоронної діяльності. Нове відділення дозволить глибше вивчати процеси, які відбуваються в природі, та ефективніше її захищати”, – зазначив Сергій Власенко.

Учасники також відвідали мальовниче озеро Синевир – символу Карпат і однієї з найпопулярніших туристичних локацій України. За словами Сергія Власенка, екотуризм сприяє підвищенню екологічної свідомості громадян і підтримці місцевих громад.

Заступник Міністра також ознайомився з роботою Реабілітаційного центру бурого ведмедя, де фахівці парку створюють безпечні умови для адаптації тварин, що постраждали від людської діяльності чи опинилися в складних обставинах.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber