1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

15 -17 годин без електроенергії: у двох районах Закарпаття людям "дарують" відчутний блекаут

9162
Суспільство Закарпаття

Закарпатцям продовжують відключати електроенергію. У соцмережах реагують незадоволено.

5 -17 годин без електроенергії: у двох районах Закарпаття людям "дарують" відчутний блекаут

У травні цьогоріч в областях України укотре були змушені повернути жорсткі графіки погодинних відключень світла. Така необхідність масштабної економії електроенергії назріла опісля чергових потужних атак Росією по об'єктах енергетичної інфраструктури. Відзначмо, удруге росіяни завдали масованого ракетного удару по українській енергетиці 22 березня. Відтак, у багатьох регіонах почали вводити аварійні відключення світла.

Не оминули цьогоріч "блекаути" і жителів Закарпаття. Відзначмо, тут відключення побутових й промислових споживачів запровадили від 14 травня. Наразі у регіоні діють шість обов'язкових черг включень/відключень електроенергії. Офіційний графік розміщено на сайті Закарпаттяобленерго.

Ліміт відключень світла у різних районах області відрізняється, як взагалі він різниться по регіонах. Про те, що в областях України справді можуть діяти різні інтервали відключень світла повідомляють в Укренерго й дають роз'яснення у відповідь на запит РБК-Україна. Це все пов'язано з тим, що кожен регіон має різну кількість об'єктів критичної інфраструктури.

Там розповіли, що компанія щодобово подає в обленерго граничні обсяги споживання, за які в умовах дефіциту виходити не можна.

«Відповідно, якщо обленерго вкладається у ліміт – графіки не діють. Якщо не вкладаються – діють графіки погодинних відключень», – заявили в Укренерго.

Чому ж графіки не діють на Закарпатті, або ж як пояснити відсутність електроенергії на майже 15-16 годин за добу?

У мережі Фейсбук люди продовжують обурюватись на графіки щодо відключень електроенергії, подані за офіційним посиланням на сайті "Закарпаттяобленерго". За словами краян, світло вимикають подеколи на 15-16 годин, у той час, як у графіку визначено зовсім інший ліміт відключень - 4 чи п'ять годин протягом дня та приблизно чотири години у вечірній період. Чимало негативних емоцій із цього приводу закарпатці виливають у соціальних спільнотах, де звинувачують як владу, так і самих представників Обленерго. Люди кажуть, що їх обманюють, спекулюючи з нібито "офіційними" графіками. Вони й близько не співпадають із часом відключень світла, який спостерігають місцеві жителі.

Багато краян відзначають у соцмережах, мовляв електроенергію продають за кордон, а дефіцит покривають шляхом тривалих відключень як промислових так й побутових споживачів. Наразі офіційних подробиць із цього приводу не вдалося почути, водночас невдоволення місцевих жителів лише наростає. 

Варто відзначити, напередодні без електроенергії на 17 годин залишились в населених пунктах Виноградівського району https://goloskarpat.info/society/66785a5c01969/ . Днями також на проблему поскаржилися і мешканці сіл Тур'я-Реметівської ОТГ.

"По 15 і більше годин у нас немає світла. Графік не те, що не дотримуються, а взагалі не дійсний. У містах, де у мене родичі, відключення світла здійснюється +- по графіку, і люди можуть розраховувати і планувати життя. У нас цьої можливості нема. Ми ніби відрізані від цивілізації", — каже пані Оксана.

Аналогічна ситуація спостерігається і в селі Вільшанки, Лумшори, Туриця, Турички і решті сіл громади, як інформує "Закарпатпост".

"Майже добу без світла. Як це можливо, що десь графіку дотримуються, а в селах ні. Вже не знаємо, як реагувати, куди звертатися, щоб на нас звернули увагу. Розуміємо, що йде війна і росія обстрілює нашу енергетичну інфраструктуру, але графіки повинні бути для всіх одинакові, а не в селі по 15 годин без світла, а в місті по 8", – скаржиться місцевий житель Василь

Нагадаємо, "Залізна ягода", що ставить на ноги: що за незвичний смаколик продають на закарпатських базарах? 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber