1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Блекаут прийде раніше: які сюрпризи готує Обленерго жителям Закарпаття?

8996
Суспільство Закарпаття

В Україні впровадять погодинні відключення світла вже зовсім скоро.

Блекаут прийде раніше: які сюрпризи готує Обленерго жителям Закарпаття?

У зв'язку зі зниженням температури, в областях України задіють погодинні відключення світла. Це може статись вже з наступного тижня, як інформують у наглядовій  раді  "Центренерго".

"З наступного тижня синоптики прогнозують відчутне зниження температури. Для енергетиків це означає, що для балансування енергосистеми необхідно буде задіяти більш суттєві заходи – такі як аварійна допомога від операторів суміжних країн. Але до застосування аварійної допомоги необхідно максимально використати власні ресурси. В разі, якщо НЕК "Укренерго" не вдасться витримати баланс енергосистеми, буде застосування графіків відключень", – відзначають у "Центренерго".

Йдеться про те, що після зниження добової середньої температури у жовтні, енергосистема вже спостерігає відчутне зростання споживання, а його пік змістився з 20:00 на 19:10.

У "Центренерго" акцентують, що через зниження температури, зросте споживання і в європейських країнах, що призведе до зростання цін на електроенергію, в тому числі через зменшення частки відновлювальних джерел енергії. Це вплине на можливості комерційного імпорту електроенергії через існуючі на спотовому ринку України обмеження ціни електроенергії – прайс-кепи.

"Наразі енергорегулятор НКРЕКП почав процедуру перегляду прайс-кепів в бік збільшення, що підтримує основна маса учасників енергоринку, а дехто взагалі пропонує їх скасувати. Для споживачів це болюча тема, але необхідно розуміти, що без підвищення прайс-кепів, комерційний імпорт електроенергії буде недоступний, особливо в періоди різкого похолодання. Аварійна допомога буде коштувати набагато дорожче", – зазначив член наглядової ради "Центренерго" Володимир Величко.

Ситуація з відключенням світла у Закарпатській області: чи готуватись до чергових сюрпризів жителям?

В регіоні електроенергію почали відключати з початку нового року. Водночас, відключення були пов'язані не з дефіцитом електрики у загальній державній мережі, а із проведенням ремонтних робіт на лініях електромереж в межах населених пунктів області. Відзначмо, електроенергію на Закарпатті вимикають з початку січня 2024-го й до цього часу. Діють планові й аварійні відключення в різних районах на визначений період часу, вони передбачені й цьог листопада, як йдеться на офіційному сайті "Закарпаттяобленерго".

Також у травні цьогоріч у регіоні укотре були впроваджені графіки погодинних відключень світла. Така ситуація була зумовлена жорсткими наслідками із забезпеченням електроенергії в Україні через потужні атаки рашистів у березні. Це був другий масштабний удар по енергетиці з початку повномасштабних військових дій в Україні.

У липні закарпатцям підготували украй потужний графік відключень електроенергії - 12 годин впродовж доби. Вимикали у всіх шести чергах. Щоправда у двох місцевих громадах люди просиджували без світла у той період 15-17 годин впродовж доби.

Наразі погодинних відключень світла в регіоні не має, однак ситуація може змінитися уже через тиждень, як зазначається в "Центренерго". Тож слід готуватись до чергових "сюрпризів" й робити запаси альтернативними джерелами електроенергії. Відзначмо, за останній період вартість генераторів у магазинах зросла врази.

Однак, є нагода знайти альтернативний вихід у цій ситуації, майструючи власноруч ці ж самі "машини струму" чи запасаючись більш доступними й не дорогими засобами, що "даруватимуть" світло в період відключень.

У попередній публікації ми писали, що радять закарпатським громадам у підготовці до блекауту.

Нагадаємо: Дефіцит електроенергії в Україні: що зобов'яжуть закарпатські громади й чи буде світло в кінці тунелю?

Читайте також: Енергообладнання на понад 800 млн гривень пройшло через Закарпатську митницю: відомо як законно уникнути оподаткування

Людям дали всього 3 дні: важливе повідомлення для жителів Закарпаття

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber