1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

За ним б'ються у ресторанах Європи: що за цінне "земляне серце" знаходять у закарпатських лісах?

1728
Суспільство Новини Перечина

Неймовірний делікатес на вагу золота. Відшукати вдається не всім.

За ним б'ються у ресторанах Європи: що за цінне "земляне серце" знаходять у закарпатських лісах?

Цієї пори в областях України грибний сезон в самому розпалі. Грибарять дорослі й малеча, в грибні походи відправляються сім'ями й навіть з ночівлею.

На Закарпатті наразі грибники не натішаться унікальним трофеям із лісу. Унікальні світлини з грибами краяни періодично виставляють в мережі Фейсбук та популярних тематичних спільнотах. Одними із добре знаних усім грибникам є білі гриби. Зазвичай, сезон справжніх білих у регіоні стартує у травні. Цьогоріч ліси вродили грибами врази раніше. По саркосцифу (гриб ельфа) поспішили в кінці лютого, а пізніше збирали "бабині вуха" (зморшки).

У свою чергу, перші білі гриби на Закарпатті почали вже знаходити у середині квітня. Найбільш урожайними районами у цьому плані стали Виноградівський, Берегівський, Іршавський. Тут найперше знаходили ці ароматні дарунки природи.

Також наразі білі гриби й підосичники вже знаходять на Мукачівщині і Перечинщині. Місцеві жителі торгують лісовими скарбами на ринку. За один кілограм білих просять від 200 гривень. Лисички від сотні гривень.

Торік, білі гриби вартували 60-70 гривень за кілограм. За рік ціни істотно зросли, розповідають покупці. Дорогий делікатес не усім по кишені. Беруть не охоче, бо ж якість перших білих, таки, сумнівна. Гриби на вагу золота, або де ж закарпатцям шукати один з найдорожчих делікатесів Європи? Одним з найбільш цінних грибів у світі вважають трюфель. За ним "б'ються" у провідних ресторанах Європи. Хто хоч раз посмакував цим трофеєм або ж зміг його відшукати - неймовірний щасливчик. Трю́фель (народна назва земляне серце (Tuber) — рід сумчастих грибів із підземними м'ясистими плодовими тілами з порядку пецицієві. До справжніх трюфелів належать їстівні види, які вважають цінним делікатесом. «Трюфелями» називають й інші гриби зі схожими плодовими тілами, наприклад із родів Choiromyces, Elaphomyces та Terfezia.

Серед них також є їстівні, але в кулінарії їх цінують значно менше. Інколи вони потрапляють у продаж як «фальшивий делікатес». Трюфелі можуть жити на глибині 30—50 см під землею. За деякими джерелами стало відомо, що трюфелі ростуть і в Україні. Опис та екологія Ростуть у лісах як сапротрофи або створюють мікоризу з коренями дерев. Деякі плодові тіла в розрізі за малюнком нагадують мармур. Міцелій трюфелів утворює мікоризу з корінням дуба, рідше граба[2]. Розмножується спорами, як і всі гриби Практичне значення Справжні трюфелі їстівні. Найбільше цінують такі: трюфель перигорський, італійський та зимовий. Ростуть насамперед у дубових та букових гаях Південної Франції та Північної Італії, де вони мають велике промислове значення. Мають грибний смак з присмаком підсмаженого насіння чи волоських горіхів та сильний характерний запах.

Якщо потримати трюфель у воді, то він набуде присмаку соєвого соусу. Трюфелі шукають у диких гаях за допомогою спеціально навчених пошукових собак та свиней з тонким нюхом. Самостійно під листям можна знайти трюфель, якщо над ним літають жовті мушки. Відзначмо, торік цінний трюфель пощастило знайти мешканці Перечинщини.

Також, за словами очевидців, трапляються такі знахідки і в гірських районах області, зокрема, на Міжгірщині 

Знаходили такі трофеї навіть на Ужгородщині. Варто відзначити, цих грибів є майже 10 різновидів. У закарпатських лісах трапляється "білий" трюфель. У світі ціна на нього - близько 300-500 євро за 100 грамів.

Читайте також:  Русаля та "смерть березам": куди спішать закарпатці напередодні великого свята?


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber