1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Чорне золото" закарпатських базарів: найбільш цінна гірська знахідка вже з'явилась на ринках й "дає ляпаса" (ФОТО)

707
Суспільство Новини Перечина

На місцевих базарах активно торгують різноманіттям ягід.

"Чорне золото" закарпатських базарів: найбільш цінна гірська знахідка  вже з'явилась на ринках й "дає ляпаса" (ФОТО)

У регіоні від кінця лютого цього року з'явилась у продажі полуниця.

Перший тепличний товар із найтепліших районів області можна було придбати від 250 - 300 гривень за кілограм. Однак, ціни у різних торгових точках різнились. Приміром, на Перечинщині в лютому на базарі теплична ягода вартувала від 90 гривень за кілограм. Не зважаючи на вміст нітратів у перших тепличних смаколиках і застереження медиків, люди, усе ж, купували такий товар. Такою полуницею частували й дітей, даючи одночасно своєму чаду таблетки від алергії.

У червні закарпатці активно торгують черешнями й вишнями, лісовою суницею та полуницею з власних городів. Остання ж вартує зараз від 80 -100 гривень за кілограм. Ягоди привозять на місцеві базари Мукачівщини, Ужгородшини, Хустщини із Виноградівського й Берегівського районів.

Черешня цього року у багатьох районах області померзла від весняних морозів, то ж ціни на перший товар були значно високі - від 250 гривень за кілограм посил. Однак уже згодом, вартість черешень пішла на спад. Кілограм продавали від 50-100 гривень. Такі ціни сприяли тому, що люди купували черешню по три кілограми за один раз.

Що ж до суниці, то зараз її продають від 160 гривень за літр. Минулого року вартість першої ягоди була 400 гривень за літр.

Також у червні з'явились у продажі чорна смородина - 90 гривень за літр. Торік ягода вартувала 60-70 гривень. Варто відзначити, у минулому сезоні у деяких районах врожай чорної смородини вродив скупо й зійшов на нівець через кислотні дощі.

Однією із найцінніших ягід краю наразі продовжує залишатись чорниця (яфина). Зазвичай, сезон збору цих ягід стартує в середині липня. Тоді ж ягода, яку називають "чорним" карпатським золотом, дозріває у повному обсязі на гірських полонинах.

Чимало закарпатських родин виживають на зборі лікувальних яфин. Їх продають на базарах й здають заготівельникам. Наразі яфини починаюь зявлятись в місцевих лісах і першим смачним урожаєм уже торгують на базарах Ужгорода й Перечина.

За пластиковий стаканчик просять від сотні гривень. Яфини великі, збирачі розповідають, що рвуть ягоду руками, без зеленця. "Грабачки" наразі не застосовують, адже багато й недозрілих плодів. Торік літр яфини на зелених базарах області продавали від 130 гривень.


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber