1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Виноградівщина годує усі райони: в яку суму влетить урожай молодої картоплі на закарпатських базарах й по чому ягода?

2405
Суспільство Новини Виноградова

На місцевих базарах активно торгують молодою картоплею, зеленню, огірками і томатами.

Виноградівщина годує усі райони: в яку суму влетить урожай молодої картоплі на закарпатських базарах й по чому ягода?

Сезон ранніх овочів цьогоріч стартував набагато раніше аніж торік. Власне, швидше на три тижні від звичного терміну в регіоні почався й сезон ранніх ягід. Перша полуниця на місцевих базарах почала але з'являтись в кінці лютого. На Перечинщині, зокрема, її вартість тоді становила 90-95 гривень за кілограм. Однак, перша ягода хоч й спокушала своїм виглядом покупців, дехто, усе ж, волів дочекатись врожаю з відкритого грунту.

Відзначмо, медики застерігають від купівлі ранніх овочів й фруктів з теплиць, адже в таких смаколиках містяться небезпечні для здоров'я нітрати.

Що стосується продажу ранньої полуниці на ринках області, то наразі їх вартість у різних районах різна. Врожай постачається із Виноградівщини й Берегівщини. Полуниця, кажуть, уже не теплична. Утім коштує така ягода від сотні гривень за кілограм. Полуниця середніх розмірів, теж із теплих районів області, якою торгують в Ужгороді - від 80 гривень за кілограм. Торік ягоду у цей період можна було купити від 120-75 гривень за кілограм. Торгували закарпатським смаколиком навіть на ринку Рівного.

Нагадаємо, на оптовому ринку Виноградова цьогоріч кіолограм полуниці можна купити від 15 гривень. Такі ціни, зі слів покупців на ранню ягоду надто дешеві й не залишаються без обговорень в соціальних спільнотах.

Овочі (огірки, помідори, цибуля й капуста) на ринку Ужгорода теж з Виноградівського району, як поділились інформацією із журналістом видання торгівці. Ранню капусту наразі можна придбати від 15 гривень за кілограм, огірки - 47 гривень. А от картопля, вирощена в регіоні, цьогоріч стартувала від 60 гривень за кілограм. Варто відзначити, що минулого року вартість одного із найбільш актуальних овочів у цей період обходилась покупцям від 50 гривень за кілограм. Також на місцевих базарах торгують молодим урожаєм картоплі з Єгипту, вона дешевша - від 32 гривень за кілограм.

Нагадаємо, цьогоріч "другий хліб" в Україні рекордно здорожчав. Ціни на овоч були значно вищі від європейських.

Читайте також:  Закарпаття опинилось у "темній петлі": почались аварійні відключення світла в населених пунктах

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber