1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Глобальний товар б'є рекорди: на Закарпатті золота ягода "врізала" навіть іспанській черешні

20836
Суспільство Закарпаття

В Україні сезон ягід: полуниці, черешень, яфини, лісової суниці.

Глобальний товар б'є рекорди: на Закарпатті золота ягода "врізала" навіть іспанській черешні

На відміну від сезону 2022-го, що неабияк врізав рекордними цінами на перший врожай черешень на ринку, у 2023-му сезон ягід із більш-менш помірним цінами.

Варто відзначити, що однією з найбільш дорожчих черешень торік на місцевих базарах була черешня з Іспанії. Вартість смаколика напочатку сезону сягала від 1200 гривень за кілограм. Шокуючі ціни  обговорювали у мережі Фейсбук, де писали, що такі ціни лише для "багатих", а не "простого народу". Ягодами за ціною золотих злитків "спішили" нагодувати чиновників, суддів і прокурорів, у яких є достатньо, мовляв, грошей на золотий хіт сезону.

Та хоч іспанська черешня була торік й дорогою в областях України, а от українська малина змогла підстрибнути у цьому плані ще вище. Ця ягода вартувала від 1500 гривень за кілограм. Закарпатською малиною торгували за такою ціною на ринках в столиці Києва й інших областях України.

Посідає важливе місце серед всіх ягід

Малина дорожчає в Україні і цього року. Щоправда, ідеться про товар для заморожування.

Як інформує "Хвиля", експерти EastFruit провели опитування учасників ринку малини для заморожування в Україні.

Так, літо в Україні традиційно асоціюється із достатком фруктів та ягід, серед яких особливе місце посідає малина – улюблениця багатьох. При цьому останніми роками вона стала по-справжньому глобальним товаром, оскільки експортується в замороженому вигляді.

Експерти вважають, що малина перезимувала досить добре за деякими винятками на заході України. Отже, кліматичний фактор, найімовірніше, не вплине на обсяги виробництва. При цьому через низькі ціни в минулому сезоні багато виробників не вкладаються в адекватну обробку насаджень через брак коштів.

Читайте також: "Не носить мила їсти, бо сама косить": як виживають жінки на селах в період війни?

Увагу звертають, що це негативний чинник, який може знизити як обсяги виробництва, і якість продукції. Також негативним фактором є і мобілізація, яка створює величезні проблеми з робочою силою.

На думку більшості професійних учасників ринку, ціни на якісну малину для заморожування зростуть приблизно на 25-35% і сягнуть 50-70 грн/кг, що становить від $1,2 до $1,8 за кг.

Зокрема, абсолютну солідарність із учасниками ринку у прогнозі цін на малину виявили передплатники телеграм-каналу EastFruit. Так, більш як половина з них (53%) очікують, що закупівельні ціни на малину для заморозки в Україні в 2024 році будуть у межах від 40 до 69 грн/кг.

Читайте також: Закарпатка знайшла на подвір'ї небачену знахідку: що ж їй вдалося зібрати? (ФОТО)

Найбільше опитаних вважає, що ціни навряд чи перевищать 49 грн/кг (близько $1,2 долара США), що очевидно є наслідком досвіду попереднього сезону. А ось повірити в ціну 70-99 грн/кг або навіть понад 100 грн/кг змогли лише 17% учасників ринку.

Видання пише, що на ринку замороженої малини спостерігається певний ажіотаж, який штовхає ціни нагору.

Відзначмо, на Закарпатті уже активно торгують черешнями, полуницею, лісовою суницею. Щодо останньої, то цього року вартість ягоди за літр починався від 260 гривень.

Торік на місцевих базарах літр ягоди можна було придбати від 400 гривень за кілограм.

Високі ціни на лісову ягоду були насамперед зумовлені тим, що торішній сезон на суницю був істотно скупим в регіоні через погодні умови. Тож ягоду людям доводилося шукати в лісах з певними муками. Торгівці тоді ж відзначали, що розуміють обурення покупців, однак і за безцінь віддавати смаколик не поспішали.

Читайте також: Феномен закарпатського лісу: на що натрапляють місцеві жителі у погоні за "білим золотом"?

Що ж до черешень, то зараз її вартість в регіоні від 60 -100 гривень за кілограм. У середині травня черешня понизила вартість і її почали продавати на ринках області від 50 гривень за кілограм. Люди вишиковувались у черги за доволі дешевим смаколиком й товари зараз по три кілограми.

Також знизились ціни на полуницю - від 80 -100 гривень за кілограм. Такі ціни, зокрема, зафіксовані журналістом видання "Голос Карпат" на ринку в Ужгороді. Фрукти і зелень, якими торгують на Корятовича, із найтепліших районів області - Виноградівщини й Берегівщини.

Незабаром на закарпатських базарах з'явиться ще один унікальний смаколик літа - чорниця (яфина). Торік, на початку сезону, її продавали від 130 гривень за літр.

Нагадаємо, Десять годин "вріжуть" планово й сім погодинно: що готують в Обленерго жителям Закарпаття?

Закарпатці сидітимуть без світла понад 8 годин: оприлюднено графік відключень на 6 червня (ГРАФІК) 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber