1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Не допустити руйнування природи": закарпатці відстоюють "зубами" гори від нищення їх вітряками

1622
Суспільство Новини Перечина

У регіоні місцеві жителі проти ВЕС на мальовничих заповідних вершинах.

"Не допустити руйнування природи": закарпатці відстоюють "зубами" гори від нищення їх вітряками

Відомо, що одразу кілька великих проєктів з будівництва вітропарків у високогір'ї українських Карпат збираються реалізувати у Закарпатті найближчим часом. Для своїх ВЕС інвестори обрали одні із найкращих туристичних локацій, які відомі далеко за межами України - полонина Боржава, полонина Руна, Вододільний хребет та Лютянська голиця.

Не залежно від того, що керівництво в громадах, таки, не проти вітрових парків на території гірських масивів у регіоні та дозволяють проведення експериментів щодо подальшого встановлення ВЕС на хребтах полонин, екологи б'ють на сполох. Таке будівництво, за їх словами, перетворить гірські масиви на справжню пустелю й зруйнує екосистему, що насамперед вплине на водність в місцевих річках. Буде знищено рідкісну флору та фауну.

У попередніх публікаціях ми вже писали, що наразі одну із найбільших сучасних ВЕС почали будувати у Нижньоворітській громаді. Відомо, що таких вітроустановок у регіоні планують побудувати понад сотню і саме у високогір'ях Карпат.

Вітряки теж мають побудувати й на Полонині Руній, яка об'єднує Перечинщину й Березнянщину. Вже навіть є дозвіл, наданий керівництвом громади приватній донецькій фірмі. Водночас, багато жителів намагаються й далі не допустити руйнування заповідних вершин та звертаються із колективним зверненням задля захисту гірської природи.

"Це будівництво змінить знайомі гострі обриси закарпатських вершин назавжди. Їх, спочатку, просто "зріжуть" важкою технікою, а потім те, що залишиться, врешті змиють дощі, залишивши по собі рвані ерозійні "рани".

"Також доведено, що втручання будівельними роботами у ці хребти, які є важливими карпатськими вододілами, несе ризики зменшення водності у цілому регіоні. Усі річки, що беруть початок, наприклад, у підніжжі Боржавського чи Вододільного хребта - притоки транскордонної Тиси", - ідеться у колективному зверненні закарпатців.

Читайте також: "Няньками для них не будуть": закарпатський військовий про "п'яних солдатів" та інший непотріб на фронті 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber