1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Кому йтимуть гроші?»: на Перечинщині громада обговорює облаштування вітряків альтернативної енергії на Полонині Руній

18.06.2022 20:17 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Ідеться про надання дозволу на розробку технічної документації з подальшою орендою території Полонина Руна товариству УК "Вітряні Парки України".

Ідеться про надання дозволу на розробку технічної документації з подальшою орендою території Полонина  Руна  товариству  УК

Метою цього проєкту є встановлення дослідних вишок із подальшим спорудженням вітряків. Про це пише у мережі Фейсбук депутат Тур’я-Реметівської ОТГ Юрій Дзямулич. За його словами, напередодні, питання було обговорене на комісії, де більшість депутатів, у тому числі й він зійшлись на тому,  що надання дозволу на розробку технічної документації із подальшою орендою на території Полонина Руна є абсолютно недопустимим. Депутат зауважив, що Полонина Руна є надбанням усіх жителів громади і рішення про надання в оренду або власність має бути обговорено усіма жителями територіальної громади на громадських слуханнях. Подаємо оригінал скріну з мережі: 

А ось і той самий проект рішення, в якому ідеться про надання дозволу ТОВ УК "Вітряні парки України" на розробку технічної документації із землеустрою із подальшою орендою Полонини Руної.

Кричущий допис із закликом до жителів ОТГ не бути байдужими й зберегти Полонину Руну, зібрав чимало відгуків із цього приводу. Думки людей різні, але більшість із них негативні. Зокрема, люди не хочуть віддавати  в оренду полонину-годувальницю, де споконвіку вільно збирають чорницю з метою фінансового заробітку на цій рятівній ягоді. Також люди побоюються «чужих» орендаторів на території громади. За їх словами, навряд чи після здачі в оренду Руної, люди зможуть так само вільно користуватись її багатствами, збирати там ягоди й просто відвідувати вершину, милуючись її краєвидами. Також люди відзначають, що якщо мова йде про «зелену енергетику, то це буде не один два вітряки на Полонині Руній, а дуже багато. В такому випадку вітряне генераторне обладнання, як пише користувачка Юлія Микитюк, має бути використане групами

«Для масштабних об’єктів такі пристрої об’єднують в парки. Це не два і не три вітряки. І про Полонину, яку ми знаємо, можна буде забути. Тут дійсно має бути оцінка незалежних експертів», – пише Юлія Микитюк.

Важливе для громади питання більш тонко мали обговорити на сесії Туря-Реметівської ОТГ, а саме  16 червня цього року. Саме у ході чергового засідання  й мали надати дозвіл вищезгаданому товариству  на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право земельного сервітуту, на земельну ділянку комунальної форми власності площею 0,5 га, розташованої за межами села Липовець на території вищезгаданої сільради.

На щастя невдоволеної громади, на сесії питання  про надання дозволу на розробку технічної документації з подальшою орендою території Полонина  Руна  тов. УК «Вітряні Парки України» було знято на довивчення рішенням депутатів. Про це згодом повідомив у Фейсбуці Юрій Юдямулич.  Депутат зауважив, що на  його думку, встановлення вітряків не є таким райдужним, як його собі   уявляють представник товариства й адміністрація сільської ради, привівши до прикладу аналогічну ситуацію на Боржаві. Питання пообіцяли тримати на контролі й спостерігати за розвитком подальших подій.

Деталі:

Як інформує ресурс #ПравдаЄ, оком на гірський хребет в Українських Карпатах кинула ТОВ «Управляюча кампанія «Вітряні парки України», що входить до групи «Індустріальний союз Донбасу» та має зв'язок з нардепом Максимом Єфимовим.

ТОВ «Управляюча кампанія «Вітряні парки України» – це приклад релокованого із Східних регіонів у Закарпатську область бізнесу. Від початку року компанія, серед засновників якої кіпрська офшорна компанія «ЕЙЧСІ ВІНДПАРКС ЮКРЕЙН ЛІМІТЕД» та Едуард Мкртчан, двічі змінювала реєстрацію: з краматорської на київську і далі, 10 червня, на перечинську.

ТОВ «Управляюча кампанія «Вітряні парки України» що входить до групи «Індустріальний союз Донбасу» та має зв'язок з нардепом Максимом Єфимовим.

Корпорація «Індустріальний союз Донбасу» – один з провідних виробників сталі в Центральній та Східній Європі. Виробничі та прокатні потужності корпорації розташовані в країнах СНД і Євросоюзу. Бенефіціари компанії Сергій Тарута і Олег Мкртчан.

Нагадаємо: «ВЕС вплине на птахів, кажанів та рослини», - еколог про будівництво вітряків на полонині Боржава

Читайте на ГК:На Закарпатті сталася надзвичайна ситуація: відомі деталі події (ФОТО)
Читайте на ГК:Були в шоці від побаченого: надзвичайна ситуація “сполошила” місцевих жителів (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Одне свято й переплутані дати: на Закарпатті римо-католики й греко-католики відзначають Великдень разом