1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Земля тягне сили і гроші у закарпатця: в яку суму влетить цьогоріч "золота сотка"?

248
Суспільство Новини Перечина

У регіоні стартували весняні роботи в полях й на городах.

Земля тягне сили і гроші у закарпатця: в яку суму влетить цьогоріч "золота сотка"?

Вже більше місяця в регіоні в активному розпалі традиційні польові будні. Поки погода сприяє, у різних районах області намагаються посадити й посіяти, обробити порядні земельні гектари. Відзначмо, цьогоріч першу картоплю у деяких районах встигли висадити задовго до католицького Великодня. В кінці лютого погода була украй не зимовою, тож господарі ловили момент й починали висаджувати картоплю та інші овочі в парники. До майбутньої посадки одного із необхідних й стратегічно важливих овочів останнього зимового місяця почали готуватись і ряд господарів Перечинщини.

Наразі у деяких жителів регіону, як вони відзначають, картопля дає перші сходи. Люди радіють, що урожай цього овоча, дасть Бог, буде втішним і його вдасться зібрати в чималій кількості. Адже торік сезон "другого хліба" у регіоні видався не надто багатим. Зібрати картоплю заважали як погодні умови так гризуни та руді слимаки.

А поки одні в регіоні вже підгортають молодий "другий хліб" на полях, ряд господарів ще лишень починають висаджувати картоплю у землю. Хтось це робить вручну, а у кого дозволяють фінанси - полегшує працю механічним способом. 

Однак, оранка останнім часом з'їдає чимало фінансів у закарпатців. Якщо торік за одну сотку, аби зорати, просили від 60 гривень, то зараз вже просять від 65 -70 гривень.  За десять соток потрібно буде  віддати 600-700 гривень. Тож матимете бажання посадити картоплю з використанням механіки, будьте готові до таких от витрат.

"Дорого, дорого. Рік тому одна сотка була 40 гривень, а зараз ціна виросла. 60 уже просять", - відзначає зарічівка пані Марія.
"Десять соток у мене вийшло 600 гривень. То все дороге - і бензин, і солярка", - додає жінка.
"Задарма робити ніхто не буде, бо то людський хліб. А садити щось треба, хоч і мучимось, як збирати, обробляти врожай, бо погода й шкідники зводять наші старання на смарку", - відзначає газдиня.
"Але картоплю потрібно садити, щоб мати запаси врожаю на зиму й не "бізуватись", що десь там є на базарі", - констатує пані Марія.

Читайте також: Генератори, свічки й ліхтарі: до чого слід готуватись жителям Закарпаття уже улітку? 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber