1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Генератори, свічки й ліхтарі: до чого слід готуватись жителям Закарпаття уже улітку?

840
Суспільство Закарпаття

У найближчий період в областях України впровадять графіки обов'язкових відключень світла.

Генератори, свічки й ліхтарі: до чого слід готуватись жителям Закарпаття уже улітку?

Якщо узимку цьогоріч українців оминули багатогодинні блекаути й про увімкнення генераторів та запаси свічками й ліхтариками в чималій кількості довелось призабутім, уже у найближчий період, доведеться підготуватись укотре до масштабних відключень світла.

Ймовірно, як прогнозують експерти, графіки запровадять уже в липні-серпні  й вони діятимуть в усіх областях, навіть там, де не йдуть військові дії і ворог не б'є по електромережах. Відзначмо, одну із найбільших атак на енергосистему держави із боку Росії було здійснено на початку повномасштабного російського вторгнення. Відтак, через істотні пошкодження в енергосистемі держави в областях України ввели погодинні відключення світла. На Закарпатті також довелося відчути, як бути без електроенергії майже 17 годин. Та були й села, де світла не було 21 годину.

При таких ситуаціях у людей виходили з ладу електроприлади, а фінанси "вивітрювались" на придбання генераторів. "Машини струму" обходились жителям украй не дешево.

Повторно росіяни атакували українську енергетисну систему цьогоріч у березні. У багатьох регіонах укотре ввели графіки аварійних відключень світла. Як виявилось, чергове пошкодження енергетичної інфраструктури у березні 2024-го, було більш руйнівними, аніж в листопаді два роки тому.

Яка ситуація із відключенням світла на найближчий період. Про що мають знати жителі України й зазделегідь готуватись?

В Україні мають бути готові до того, що влітку будуть відключення світла, оскільки у найспекотніші дні зростатиме споживання електроенергії. Про це заявив голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

“Аналіз споживання останніх років показує, що влітку, особливо у найспекотніші місяці – липень і серпень, – споживання електроенергії справді зростає на 20% або навіть на 30%”, – заявив Попенко.

Він зазначив, що влітку буде серйозна проблема, спричинена дефіцитом в енергосистемі, тому Україна навряд чи зможе самостійно впоратися з цим.

“Я впевнений, що ми матимемо дефіцит електроенергії і ми, можливо, навіть прийдемо до того, що будемо змушені відключати деякі промислові об’єкти, деякі бізнес-об’єкти, хоча б до населення не дійшло, але не гарантую, що й населення не відключатимуть в особливо спекотні дні”, – підсумував Попенко.

Що стосується Закарпаття, то цьогоріч в регіоні вводять періодичні відключення світла з початку нового року. Вони пов'язані не так з дефіцитом електроенергії, аніж ремонтними роботами на лініях електромереж.

Наразі про екстренні чи погодинні графіки відключень електроенергії не йдеться, однак вони вже розроблені й були розміщені на офіційному сайті "Закарпаттяобленерго" торік. Застосовуватимуть графіки в разі критичної необхідності.

Варто відзначити, що у березні цього року на Ужгородщині й Мукачівщині, через погодні умови, були застосовані й аварійні відключення. 

У квітні цього року в населених пунктах області й далі продовжують діяти певні перерви у постачанні електроенергії. Подеколи вимикають на дев'ять годин.

Читайте також: Закарпатців сколихнула трагічна звістка: клята війна забрала ще одного Героя (ФОТО) 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber