1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпатті в садах вже дозріли черешні: люди хваляться аномальним врожаєм (ФОТО)

04.05.2024 21:44 Суспільство незвичайно Голос Карпат

На Ужгородщині дозріли черешні в садах.

На Ужгородщині дозріли черешні в садах.

Весна цього року неймовірно дивує не тільки надраннім врожаєм грибів у лісах, а й появою раніше звичного терміну врожаю плодових дерев. 

Наразі у садах закарпатців починають вже дозрівати черешні. Світлинами із квітучих садів жителі радо діляться у мережі Фейсбук.

Жителі відзначають, що першу місцеву черешню почали продавати на зелених базарах. Ціни доволі кусаються, як зазначають нижче в коментарях. За один кілограм просять від 250 гривень. Пишуть, що ягоду поки що продають в незначній кількості.

Люди дивуються аномальній погоді цієї весни та не менш аномальному врожаю черешні, яка достигла на місяць раніше. Зима цього року була досить теплою. В кінці лютого починали зацвітати сади й розпускатись первоцвіти. У березні на Закарпатті буйно заквітли черешні, вишні та алича.

Читайте також: На Закарпатті гальмують із виданням дозволів у прикордонній смузі: чому скаженіють місцеві жителі? 

Варто відзначити, що минулого року сезон черешень був "золотим". Черешня з  Іспанії в Україні побила усі рекорди. Вона вартувала від 1200 гривень за кілограм. Такі ціни на ранню ягоду викликали обурення в соцмережах. Люди писали, що нехай цю черешню їдять судді, прокурори та депутати, які можуть собі дозволити ягоду "за пів зарплати".

Очікуваний вітчизняний смаколик з'явився на місцевих базарах лише у червні. Через примхи погоди, черешня не вродила у бажаній кількості й це позначилось на її дефіциті на ринку в подальшому. Однак, вітчизняна черешня обходилась українцям за врази нижчим цінами аніж заморська - від 60 гривень за кілограм.

В Україні плоди черешень торік постраждали в результаті травневих морозів. Примхи погоди вплинули на врожайність плодових дерев у різних областях України. Не винятком стало і Закарпаття. У горах торік у травні врізало -5 градусів. У селах Рахівщини померзли городина й садовина.

Цьогоріч у квітні на горі Піп Іван Чорногірський погодні умови також здивували неочікуваним "сюрпризом". Тут укотре зафіксували мороз. У населених пунктах району також випав сніг й жителі готувались обкурювати сади, щоб врятувати їх від аномальних температур.

Читайте також: На Закарпатті гальмують із виданням дозволів у прикордонній смузі: чому скаженіють місцеві жителі? 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська