1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті примхи погоди "вбили" врожай винограду і кісточкових: чи є ще надія?

24.04.2024 20:28 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

У закарпатців мороз понівечив майбутній врожай плодових дерев.

У закарпатців мороз понівечив майбутній врожай плодових дерев.

Через примхи погоди цьогоріч у квітні, а саме морози до -3 градусів у садах місцевих жителів померзло багато плодових дерев, а також виноград. Люди скаржаться, що і цьогоріч, як минулого року, не вродять вишні, черешні, алича, груші. А в декого зійшли на нівець персики. 

Нагадаємо, на Рахівщині жителі готувались обкурювати сади й таким чином рятувати безцінні сади від морозу. На горі Піп Іван Чорногірський було зафіксовано -6 градусів.

Після недавніх морозів, за словами  краян, плоди на деревах зчорніли, а цвіт почав осипатись. 

Торік, 2023-го люди пригадують майже подібний суворий сценарій з морозом у травні. Тоді ж у гірській Рахівщині врізало - 5 градусів. У людей померзла городина, цвіт яблунь, черешень та інших плодових дерев.

 Також заморозки істотно вплинули на майбутній врожай суниці. Пізніше, дефіцит ягід на ринку позначився істотним стрибком цін. Варто згадати, що першу черешню торік в Україну везли із Іспанії і вона вартувала від 1200 гривень за кілограм. Свою вітчизняну черешню на ринках держави можна було побачити уже згодом. Її продавали від 65-80 гривень за кілограм. А от масовий продаж черешні торік мав розпочатись у червні.

На Закарпатті українську черешню почали продавати з початку літа 2023-го від 60-100 гривень за кілограм. На той час на ринках області торгували також активно заморськими фруктами й, зокрема, виноградом.

Що ж до останнього, то наразі навряд чи усім закарпатцям пощастить дочекатись цього фрукту із власних садів, адже у деяких районах області він померзнув. Сумні реалії згубних погодніх умов цього квітня також констатують в населених пунктах на Перечинщині. В людей померзнули виноград, алича, сливи й черешні.

Люди сподівались, що хоча б цього року сади потішать багатим врожаєм. Водночас погода, як відзначають, зробила свою "чорну справу". Тож імовірно, сезон ягід 2024-го буде теж дорогим задоволенням для багатьох українців. Адже нестачу врожаю доведеться компенсувати високими цінами й імпортом.

Нагадаємо, Чи слід хвилюватись жителям Закарпаття?: небезпечна загроза укотре вже в Україні (ФОТО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська