1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Чи слід хвилюватись жителям Закарпаття?: небезпечна загроза укотре вже в Україні (ФОТО)

602
Суспільство Закарпаття

Це явище здатне завдати шкоди багатьом людям.

Чи слід хвилюватись жителям Закарпаття?: небезпечна загроза укотре вже в Україні (ФОТО)

Ідеться про пил із Сахари, який цьогоріч уже вдруге спостерігають в країнах Європи. Таке явище може мати несподівані наслідки для здоров'я. Насамперед, в зоні ризику люди з респіраторними захворюваннями та алергіки - діти й дорослі.

Як відзначають в Укргідрометцентрі, напередодні,  23-го квітня, сахарський пил охопив Грецію, а відтак й інші країни Європи. Наразі шкідливий пустельний пил дістався і України. Брудна хмара пилу чітко простежується у південних й центральних районах держави, як зазначають синоптики.

Зауважмо, минулого разу пил із Сахари зафіксували в Україні 30-31 березня. Саме тоді на територію України з південного заходу поширилося дуже тепле повітря, африканського походження, середня добова температура перевищила норму на 5-12 градусів. Через такі зміни в погоді з північної частини Африки почав переноситися і пил, про що свідчили знімки супутника. В атмосфері  пил створює ефект затуманеного неба й таким чином в приземному шарі може спостерігатись імла.

Сахарський пил не оминув і найзахідніший регіон України - хмара із пилу огорнула і Закарпаття. В мережі Фейсбук люди почали виставляти світлини такого явища, яке можна було споглядати у різних районах області. Водночас, найбільше густу імлу над на населеними пунктами в березні фіксували в Ужгородському й Свалявському районах посил. Також, за словами місцевих жителів, цю хмару із Сахари можна було побачити на Міжгірщині, Хустщині, Рахівщині тощо. Люди писали, що десь неба майже не було видно, настільки густою була ширма із пилу.

Подібну імлу у небі на Закарпатті могли бачити і в минулі роки. 

У сусідній Словаччині, як виявляється, таке явище украй не рідкість і відбувається чи не щорічно, як там заявляють. А от доволі потужну хмару із пилу, який занесло із на територію сусідньої із Закарпаттям країни, можна було спостерігати у 2013 році. Як тоді стало відомо, Сахарський пил і пісок потрапили в хмари, які завдяки південному потоку принесли над східною Словаччиною нічні опади, залишивши сліди пилу. Ось чому багато автомобілістів у східній Словаччині знайшли дрібний пісок і пил на своїх автомобілях після нічного дощу. Сильний вітер у регіоні Лівії та західного Єгипту у вівторок (28.05.203) виніс у повітря велику кількість пилу та піску. Завдяки переважаючому південному потоку він досяг Середземного моря, поблизу півдня Італії та заходу Греції. У середу (29 травня 2013 р.) частина пилу проникла далі в глиб Балкан (наприклад, Сербія) і вночі над Угорщиною, тоді як друга частина пилу знову досягла Туреччини завдяки іншому потоку над Грецією. Метеорологічна ситуація, що спричиняє рух сахарського пилу та піску над Європою чи Словаччиною, не рідкість. Звичайно, не в кожному невеликому населеному пункті Словаччини щорічно реєструється сахарський пил в опадах, але в межах Словаччини можна говорити про його щорічну появу.

Сьогодні, 24-го квітня чергова хмара пилу з африканської пустелі Сахара накрила  Румунію.

Явище особливе помітне в регіонах, де сьогодні пройшов дощ. З самого ранку на автомобілях та вулицях осів шар дрібного піску. Синоптики кажуть, що повітряна маса, насичена частинками, рухатиметься на північний схід - до кордонів України.

Зображення автомобілів у пилюці заполонили соціальні мережі. Люди надсилають фото з Бухареста, Тульчі, Констанци, Браїли, а також з інших регіонів країни.

Румунське Національне метеорологічне управління раніше повідомило, що повітряна маса, насичена сахарським пилом, буде перебувати над Румунією у вівторок і в першій половині середи. А далі переміщуватиметься на північний схід.

Жовтий сніг викликав паніку серед жителів Закарпаття

Ймовірно, пил із Сахари з повітрям неодноразово міг "прилітати" у наш регіон й люди могли бути свідками аномальних погодніх явищ. Так от у 2005 му році на Березнянщині ставали свідками жовтого снігу. Снігова хмара захопила пісчаний пил з якогось із повітряних потоків. Така аномалія неабияк настрожила місцевих жителів. Почалась масова паніка. Рідні та друзі почали телефонувати один одному і попереджати про те, що слід бути обережним і бажано не виходити на вулицю. Ці заходи безпеки, мовляв, потрібно вжити тому, бо у Словаччині начебто вибухнула атомна станція поблизу міста Кошіце. Водночас, як стало відомо пізніше, за офіційним даними ніякого вибуху у Словаччині, а тим паче на атомній станції не ставалось і опади не є радіаційними й не становлять загрози.

Також метеорологи  радили людям "не бити на сполох" та заспокоїтись, адже причина у "помаранчевих опадах" не є чимось аномальним. Скоріше за все, це є наслідком буревіїв у пустелі Сахара. Помаранчева речовина – це просто пил, який піднявся дуже високо в атмосферу і вітром перенісся на територію Європи, де випав у вигляді дощу із піском.

Пилова буря. Що слід робити?

  • Залишатися у приміщенні якомога довше.
  • Закрити вікна та двері, щоб пил не потрапляв у приміщення.
  • Використовувати кондиціонер або очищувач повітря з HEPA-фільтром.
  • Пити багато рідини, щоб зволожити дихальні шляхи.
  • Носити маску, якщо вам все ж таки потрібно вийти на вулицю.
  • Промивати очі та обличчя чистою водою після того, як ви побували на вулиці.

Крім дискомфорту для людей, пилова буря може мати й інші наслідки:

  • Зниження видимості на дорогах та в повітрі.
  • Погіршення якості повітря.
  • Вплив на врожаї.

Укргідрометцентр рекомендує стежити за оновленнями погодних умов та вживати заходів безпеки під час пилової бурі.

Читайте також: Їх предки жили понад півтисячі років назад: в одному із сіл Закарпаття можна побачити унікальних та древніх істот на землі (ФОТОФАКТ)

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber