1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Боршуцин - маловідомий гідрологічний скарб: де шукати гірську "родзинку" між двох районів області (ФОТО)

28.03.2024 14:17 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

На Закарпатті є чимало унікальних і таємничих місцин з чудотворними гірськими джерелами.

На Закарпатті є чимало унікальних і таємничих місцин з чудотворними гірськими джерелами.

Природа краю неймовірно багата й щоразу вабить своїми скарбами численних туристів. І правда, тут є, за чим йти і на що подивитись. Чого лишень вартують мальовничі місцини, заховані в горах, у селах, подалі від метушні міських буднів, поближче до заворожуючих пейзажів диких лісів. Однією із унікальних природних багатств на Закарпатті є полонини і й гірські вершини. Сюди так і тягне у будь-яку пору. А у підніжжі смарагдової гірської природи сховались неймовірні об'єкти. Чимало гідрологічних знахідок розташовано у підніжжі однієї з найбільших полонин в Українських Карпатах - Полонині Руній.

Гірський масив об'єднує два райони - Перечинщину й Великоберезнщину та добре відомий туристам. Водночас, у гірських селах, під Полониною, пульсують малознані, однак зачаровуючі водойми. Однією з таких і є струмок або ж річка Боршуцин. Є правою притокою річки Тур'ї (басейн Дунаю).

Читайте також: велетні в урочищі "Лагер" та потік "Ружа".

Протяжність струмка близько 9,50 км. Найкоротша відстань між витоком і гирлом — 8,00 км. Формується багатьма струмками. Бере початок на південно-західній стороні від села Липовець та на південно-західних схилах плоскогір'я (826,2 м). Тече переважно на південний захід через буковий ліс, поміж горами Явірник (704,8 м) та Припур (351,0 м), через село Мокра і на північно-східній околиці села Тур'я Пасіка впадає у річку Тур'ю, ліву притоку річки Уж.

З Перечинщини до Свалявщини

Від гирла струмка на південній стороні на відстані приблизно 490,12 м пролягає автошлях Т 0712 (автомобільний шлях територіального значення у Закарпатській області. Пролягає територією Перечинського і Свалявського районів через Перечин — Сваляву. Загальна довжина — 52,1 км.). У деяких джерелах цей водотік носить назву Мокрянський потік, а потік Борсучин зазначається як його ліва притока у с. Мокра (одне із сіл Тур'я-Реметівської громади). Про село Мокра ми уже згадували у попередній публікації 


Нагадаємо, Почав курсувати новий міжнародний поїзд "Прага — Чоп": що варто знати майбутнім подорожуючим (ФОТО)

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська