1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатцям слід готуватись до тривалих відключень світла: чи є ймовірність повторних блекаутів?

25.03.2024 20:16 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

В Україні передбачаються відключення світла практично у всіх областях.

В Україні передбачаються відключення світла практично у всіх областях.

Імовірність повного блекауту на тлі російських обстрілів в Україні залишається вкрай низькою. Натомість можливе повернення графіків відключень електроенергії цього тижня, тобто до 31 березня. І не тільки в регіонах, що постраждали від обстрілів, а й по всій країні.

Йдеться про стабілізаційні відключення за графіками, як це було минулої зими. Аварійні та екстрені відключення і так застосовуються через безпосередні наслідки обстрілів. Такий прогноз озвучили "Фокусу" директор енергопрограм Центру Разумкова Володимир Омельченко та експерт з енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп, - інформує видання "Фокус".

За словами Омельченка, ризики планових відключень цього тижня дуже високі по всій країні, зокрема у Києві. Йдеться про те, що якщо ворог продовжить бити по енергетичній енергоінфраструктурі надалі, доведеться повернути стабілізаційні графіки постачання електроенергії в областях.

За словами Прокіпа, продовжаться і аварійні відключення. "Ризики тотального блекауту немає, але ймовірність аварійних відключень по регіонах – понад 50%. Погода ще холодна, похмура, сонячної генерації мало, імпорт зберігається на високому рівні", – сказав експерт.

Він вважає, що в поточній ситуації може йтися про потенційні відключення близько двох годин на день. Експерт радить споживачам дотримуватися рекомендацій, які давали у 2022 році. В першу чергу:

економити електроенергію, не вмикати зайві прилади;

по можливості переносити користування електроприладами з пікових годин на нічний час.

Чи слід готуватись до проблем з постачанням електроенергії жителям Закарпаття?

Не залежно від того,  що в Україні гостро постало питання щодо подальшого постачання електроенергії в областях й доведеться повернутись до тривалих відключень в багатьох регіонах, на Закарпатті не має наразі дефіциту електроенергії. Про це повідомляють у Закарпатській ОВА.

Як відомо, наразі не має проблем із постачанням електрики у населені пункти районів.

Напередодні голова Закарпатської ОВА провів нараду з енергетиками та представниками екстрених служб.

"Попри атаки ворога на об'єкти енергогенерації в різних областях країни на Закарпатті подача електрики до житла людей і на підприємства залишається сталою.
Відключення не передбачаються", - відзначив Микита.

Відзначмо, торік область зазнала тотальний блекаут разом з усією державою. У різних районах області не обходилось без тривалих й щоденних відключень світла. Проблему порушували у мережі Фейсбук, де звертались до влади й представників Обленерго.

Від перепадів напруги, опісля відновлень електропостачання в будинки жителів, із ладу починала виходити побутова електроніка.

У 2023-му область укотре почала готуватись до чергових ймовірних блекаутів. Але обійшлось без численних відключень.

Цьогоріч, починаючи з січня й до цього часу, в регіоні періодично вводять тимчасові відключення світла й вони пов'язані безпосередньо із ремонтними роботами на електромережах в населених пунктах. Електроенергію вимикають в будинках жителів, зокрема, з дев'яти ранку й до 17:00 години за київським часом. Подеколи вимикають на 10 годин згідно із планом.

Цього разу відключення електроенергії застосують в регіоні з 25 по 29 березня.

Також сьогодні та вчора в області вводили аварійні відключення світла.

Попереднього разу, щоб пережити блекаут, закарпатці робили запаси свічками, павербанками й генераторами. Останні рекордно зросли у ціні від минулого року, що вдарить по гаманцях.

Нагадаємо: чим варто зробити запаси  на період ймовірних тривалих відключень світла?

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 


Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська