1. Новини Закарпаття
  2. >

Запаси мають бути: на Закарпатті поділились актуальною інформацією

16.11.2022 16:49 Кримінал Ексклюзив Голос Карпат

У регіоні продовжують запасатись дровами.

У регіоні продовжують запасатись дровами.

До зими закарпатці намагаються припасти собі дров. Через напружену ситуацію в Україні, у результаті повномасштабного російського вторгнення, у багатьох населених пунктах роблять запаси дровами цьогоріч врази більше аніж торік. Передусім, це пов'язано із критичним становищем енергосистеми в  державі.

Останнім часом ворог обстрілює енергетичну інфраструктуру в областях України, в тому числі, й на Івано-Франківщині. Подеколи ворожі снаряди цілять вдруге і по вже відремонтованих електромережах.

Не залежно від того, що в нашій області не йдуть військові дії, краяни роблять запаси дровами ще з літа.

Нагадаємо, цьогоріч вартість машини дров подорожчала, то ж не у всіх є нагода купити твердого палива. Поодинокі господарі самотужки заготовляють дрова на зиму. Люди також зрізають висохлі цьогоріч унаслідок сильної спеки плодові дерева й горіхи.

Здебільшого, населення замовляє в лісгоспів дрова не одразу порізані, а метровки. Аби їх спорядкувати на зберігання, потрібно ще повозитись, кажуть господарі. Та й це не за дешево, коли потрібно наймати для цього людей.

У середньому, як відзначають закарпатці, наразі аби порізати 10 метрів кубічних дров, люди, які займаються такими роботами, просять від 1000-1500 грн. Роботу виконують зі своїм інструментом. Зазвичай, це безопили, які теж заправляють за власний кошт. А враховуючи на скільки здорожчав бензин в Україні останнім часом, то і послуги зросли у ціні.

Читайте на ГК:Автівка злетіла з дороги і перекинулась на дах: на Тячівщині серйозна ДТП (ФОТО)
Читайте на ГК:Співпраця триває: Угорщина допомагає Закарпаттю боротися з вогнем (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Дитина померла внаслідок численних травм: на Закарпатті чоловіка, що вчинив смертельне ДТП покарали іспитовим терміном без позбавлення волі (ВІДЕО 18+)