1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Ягоди із таблетками: на що йдуть закарпатці задля власного чада й чому це трапляється? (ФОТО)

635
Суспільство Новини Перечина

У регіоні наповну уже торгують тепличним смаколиком.

Ягоди із таблетками: на що йдуть закарпатці задля власного чада й чому це трапляється? (ФОТО)

Йдеться про одну головних традиційних сезонних ягід - улюблену багатьма полуницю. На місцевих базарах вже більше двох тижнів іде торгівля тепличним смаколиком. Продають полуницю уже на базарах Ужгорода й Перечина, а також в деяких торгових точках. Товар тепличний, вартість одного кілограма обійдеться для покупців цьогоріч від ста гривень. Не дешево, зізнаються краяни, хоч в порівнянні з торішнім роком, значно дешевше. Минулого року за полуницю, яку почали продавати на початку сезону ягід, просили від 120 гривень. До того ж влітала в чималу суму і перша суниця з місцевих лісів. Останню ж на місцевих базарах можна було зустріти з ціною від 400 гривень за літр. Іспанська черешня узагалі на той час сягнула рекорду - від тисячі гривень за кілограм. Та ще дорожчою за заморський смаколик стала "патріотична" закарпатська малина, яку везли з регіону на продаж навіть в столицю держави.

Не залежно від перших цін цьогоріч на полуницю, торгівля нею йде жваво, як додають продавці на базарах. Серед ласих клієнтів - дорослі та діти, в чому довелось переконатись журналісту видання "Голос Карпат" під час візиту до одного з місцевих базарів. І хоч дехто й відмовляється від такого сумнівного урожаю перших ягід, багатьом вони до вподоби. Дають її навіть дітям, причому одночасно із препаратами від алергії. Про небезпеку нітратної полуниці хоча і знають, а от спокуса, як виявляється перевершує боязнь людей опинитись в лікарні від такого продукту.

А от ягоди на базарі і дійсно виглядають спокусливо - досить великі, майже рубінового кольору, пахнуть із далеку й привертають своїм виглядом. Тож абсолютно пройти повз торгових яток з ароматним смаколиком точно не вдасться. Хоч купувати чи ні таку ягоду кожен вирішує на свій розсуд, гаманець, силу волі та ризик.

"Я уже тиждень купую ягоду. Не багато по пів кілограма, засмакувати", - розповідає пані Ольга.
"Раз поки жива. Шлунок у нормі, алергії не має, не обсипає. На смак  не надто солодкі, хоч і досить червоні, насичений колір і пахнуть гарно", - додає покупчиня.

"Не смакую одразу не миту, удома ретельно промию над друшлаком, а ще на годину поставлю у воду, щоб нітрати із неї вийшли. Огірки теж свіжі, якщо з'являються на базарі і злакомлюсь, то так само ставлю в підсоленій воду десь на годину і так уже можна їх їсти", - розповідає пані Ольга.

"У нас на базарі полуницю почали продавати ще в кінці цього лютого, надворі потепліло й з'явилися перші фрукти на ринку", - розповідає пані Марія.

"Малий лакомився: "Купи мало, не будь жадна". Чуть до сліз не доходило", - розповідає співрозмовниця.

"Купила на пробу, сама їла й малому давала з таблеткою супрастину, бо все ж боялась, щоб не "почкодило", - зізнається Марія.

"Хоч так, щоб дуже переїдати полуницю не ризикую наразі, то лиш на пробу. Раніше мала проблеми, купила теж на базарі ягоду, ще й сезон не почався. Потім крутило у шлунку, обсипало все тіло, мучилась у лікарні з отруєнням", - розповідає Марія.

Читайте також: Швидко можуть знищити ваше майно: рослини, які проженуть ненажерливих “тварюк” 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber