1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Кіловат по шість гривень: чи слід боятись жителям України "золотого тарифу" на електроенергію?

257
Суспільство Закарпаття

Найближчим часом тарифи на світло переглянуть в Кабміні.

Кіловат по шість гривень: чи слід боятись жителям України "золотого тарифу" на електроенергію?

  Найближчим часом тарифи на світло переглянуть в Кабміні. Багатьох українців наразі хвилює питання щодо оплати за "комуналку". За словами експертів, тарифи за світло через ряд факторів найближчим часом рекордно зростуть. Прогнозують здорожчання кіловату електроенергії до 6-10 гривень.

  Водночас, у Міненергетики відзначають, що хвилюватись наразі не варто щодо лякливих прогнозів ряду експертів, усі прогнози не мають чіткого обгрунтування. І якщо й доведеться піднімати тарифи, враховуючи ситуацію в Україні в результаті військових дій, то не одразу на шість-десять гривень.

Тож як платитимуть українці за комунальні послуги вже цієї весни?

  Про актуальну ситуацію розповів Міністр енергетики Герман Галущенко. За словами міністра, українцям не варто перейматися тим, що тариф на електроенергію у 2024 році підвищать до 6 гривень.

“Це просто якесь вкидання. Воно нічим не обґрунтоване. Але, справді, до кінця опалювального сезону тариф не зміниться, бо є ухвала, яка діє до 1 травня, — сказав міністр енергетики.

  А ось у квітні, за словами Галущенка, Кабмін збирається переглянути ситуацію в енергетиці, але зараз поки що питання про збільшення тарифу на світло не стоїть.

“НКРЕКП також не рухається в цьому напрямку. Відповідно, на сьогодні на столі жодних проектів рішень немає. Тобто дати підвищення точно немає, – наголосив Герман Галущенко.


Тариф на електроенергію з 1 березня

  Глава Міністерства енергетики заявив, що з 1 березня українцям продаватимуть електроенергію по 2,64 гривні за кВт. Такий тариф було встановлено із червня 2023 року. У попередній публікації ми писали про якість блакитного палива, яке подають до осель закарпатців.

  Також було оприлюднено інформацію щодо різних прогнозів експертів із приводу подорожчання електроенергії в новому році.

  Варто відзначити, що українці наразі бояться не лише подорожчання кіловату електроенергії, але й оновлених платіжок за газ. Йдеться про послуги за обслуговування внутрішньобудинкових мереж, за які доведеться платити окремо. Які суми нарахували в новій платіжці за таку послугу жителям багатоквартирних будинків читайте у матеріалі.

Читайте також: 

Нітрати в ходу, ціни зашкалюють: закарпатцям уже продають першу цьогоріч полуницю

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber