1. Новини Закарпаття
  2. >

Блакитний зашморг на душу: які суми у третій "газовій платіжці" надійдуть закарпатцям?

22.02.2024 09:19 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Третя платіжка в новому році здивує багатьох жителів. Однак, заплатять усі по-різному.

Третя платіжка в новому році здивує багатьох жителів. Однак, заплатять усі по-різному.

В Україні ввели плату за обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Розмір третьої платіжки становитиме до 1,5 тис. грн. Найменше платитимуть ті, хто живе в будинках із великою кількістю квартир, централізованим опаленням, найбільше – українці в старих багатоквартирних будинках невеликої поверховості (2-3 поверхи).

«Газмережі» (входить до групи «Нафтогазу») вже опублікували на своєму сайті орієнтовну вартість обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Це не єдиний оператор в Україні, «Газмережі» обслуговують споживачів у Кіровоградській, Дніпропетровській, Харківській, Київській, Житомирській, Львівській, Вінницькій, Черкаській, Волинській, Чернігівській, Закарпатській, Тернопільській, Запорізькій областях. У кожному будинку порахували свій тариф. Хтось заплатить всього 40,16 грн (найменший рахунок), а комусь доведеться віддати близько 1,5 тис. грн. Чим більше мешканців у будинку, тим меншим буде ваш платіж за утримання внутрішньобудинкової системи. Також вартість обслуговування залежить і від технічного стану мережі, кількості і якості обладнання. 

Скільки доведеться заплатити за ТО внутрішньобудинкових мереж закарпатцям, що проживають у багатоквартирних будинках у 2024 році дивіться нижче в таблицях

Більш детально про суми в платіжках з ТО внутрішньобудинкових мереж багатоквартирних будинків у Закарпатській області по містах й вулицях далі за офіційним посиланням.

Відзначмо, платити за нову послугу жителям доведеться один раз на три роки. Оплата становитиме від 50 гривень на одну родину, зазначають у газовій компанії.

Раніше "Голос Карпат" інформував, який газ подають жителям Перечинщини й Ужгородщини. Не залежно від вартості "блакитного опалення" й зростання платіжок, люди обурені обслуговуванням газорозподільних мереж.

За словами краян, те блакитне опалення, яке їм "підкачують" до газових труб, взагалі нікудишнє, горить помаранчевим кольором, а не рідко й червоним. Фахівці відзначають, що такий газ має низьку калорійність, що впливає у свою чергу на якість ресурсу.

Відзначмо, з 15 січня нового року жителям області почали вже надходити нові платіжки з оплатою за "блакитні куби".

Нагадаємо, Нові рахунки в новому році: які платіжки "за світло й тепло" надійшли закарпатцям у лютому? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими