1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Невпійманий звір, що відкусує голови: що за тварина більше як місяць лякає жителів одного із районів на Закарпатті?

02.03.2024 10:16 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

В мережі Фейсбук і надалі застерігають щодо хижого звіра, який полює на Перечинщині.

В мережі Фейсбук і надалі застерігають щодо хижого звіра, який полює на Перечинщині.

Не так і давно у соцмережі Фейсбук з'явилися дописи щодо нападів хижака одразу в кількох населених пунктах на Перечинщині. Йдеться про села Зарічево, Сімер та Сімерки. Саме тут, за словами схвильованих жителів, місяць тому почали пропадати чотирилапі, а саме великі собаки. Жителі стверджують, що домашніх улюбленців викрадають вовки. Сіроманці, розповідають господарі, вчиняють розгром у населених пунктах нічної доби. Люди налякані, бояться виходити з хат, як починає темніти.

Зі слів очевидців, у багатьох господарів за цей період дивним чином пропали собаки. Насторожує й те, що людям доводилось також знаходити свіжі трупи чотирилапих з виїденими нутрощами. Голови й лапи тварин хижаки не чіпали.

Наразі, вовка чи то навіть зграю ненаситних сіроманців із лісу поряд з обійстями у населених пунктах не було зафіксовано. Хоч, за словами мисливців, ймовірно такі "розбірки" з домашньою живністю й дійсно могли вчиняти вовки. За останній період їх значно побільшало в межах лісо-мисливських угідь Перечинщини.

Якщо раніше у місцевих лісах в межах громади налічувалось до одного-двох вовків, то наразі, як було підраховано, їх врази більше - 11 вовків. Заборона відстрілювати диких тварин у період військових дій в Україні, зробила цих звірів менш боязливими до людей. А легка здобич, яку можуть уполювати в населених пунктах, не потребує значних  зусиль сіроманців, які б вони витрачали під час полювання на тих же козуль чи зайців у лісах.

Ну а поки невідомого "монстра" на Перечинщині, який уподобав за їжу великих собак, не впіймали, загроза продовжує наростати. В мережі Фейсбук застерігають господарів стежити за своїми улюбленцями й не пускати на вигул нічної доби.

Нагадаємо, сіроманці в околицях населених пунктів області останнім часом не рідкість. Лютого вовка місяць тому зафіксували в одному із сіл на Хустщині.

На Перечинщині в околицях населених пунктів раніше також фіксували цих диких звірів.

Відзначмо, що на напади сіроманців у населених пунктах почали скаржитись ще в одній області України. Минулого місяця в селі на Рівненщині вовки загризли десять собак.

Читайте також: За що звільняли раніше гайників?: історичне урочище у селі на Закарпатті й малознані "зелені велети" (ФОТО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими