1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Вода рвалась аж на дерева й надходила до обійсть": на Закарпатті водойми страшніші за ворога (ФОТО)

15.02.2024 20:24 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Паводок в регіоні завдав чимало біди в різних населених пунктах.

Руйнівну силу стихії унаслідок підтоплень через дощі цього лютого відчули у різних населених пунктах області. Підтоплення завдало шкоди жителям Хустщини, Берегівщини й Виноградівщини. Велика вода підступала до місцевих обійсть, руйнувала дороги, сільгоспугіддя й електроопори. Наслідками потужного паводку стали також зсуви грунту у ряді районів. До слова, один із потужних зсувних процесів було зафіксовано у Тячівському районі. Надзвичайна ситуація сталась на території Мокрянського лісництва. В обласній військовій адміністрації почали міркувати  над планами заходів у зв'язку з імовірною евакуацією частини населення. Згодом ще один зсув грунту було зафіксовано уже у Рахівському районі. Пізніше тут стався ще один зсув. На щастя, обійшлося без прикрих наслідків для людей.

На Перечинщині у результаті лютневої негоди водою залило будинки у ромському таборі. Відео з наслідками підтоплень, розмитими дорогами, жителі виставляли в мережі Фейсбук.

Через відлигу й тривалі дощові опади піднімалась й бурхлива річка Тур'я у межах Перечинщини. Гірський потік "Ружа", який відомий своєю "натурою" у минулі роки, істотно піднявся у Тур'я-Реметі на Перечинщині. Люди кажуть, що вода пульсувала як гейзер поряд з будинками, де тече ця водойма. Велику течію спостерігали навіть із вікон будинків. Вода піднімалась аж до дерев.

Колись на водоймі був млин, пригадують жителі. А в урочищі "Лагер", над потоком було зведено міст, яким курсувала вузькоколійка. Той міст і досі можна побачити в лісі, щоправда він в аварійному стані. Переходити по ньому украй небезпечно.

- Сильно рвалась вода у потоці. Потік "Ружа" узагалі гомінкий в період дощів. Могутню течію можна було спостерігати навіть з вікон будинків, — розповідає пані Марія. То уже зараз вода спадає, бо й сніг  вже зійшов у багатьох місцях і дощі раз не йдуть, — розповідає реметянка.

Журналісту видання "Голос Карпат" вдалося зробити світлини опісля проходження паводку на Перечинщині. Потік "Ружа" у Тур'я-Реметі на той час ще і досі був переповнений внаслідок опадів. 

Читайте також: Знайдено "чашу ельфа": що знаходили закарпатці та в яких наразі місцях вже полюють на перші весняні скарби? (ФОТОФАКТ)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!