1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Масштабний зсув ґрунту на Закарпатті й каменепад із вершини: в одному з районів природа мстить людям уже не вперше

397
Суспільство Закарпаття

Такої сили стихії тут майже не тямлять.

Масштабний зсув ґрунту на Закарпатті й каменепад із вершини: в одному з районів природа мстить людям уже не вперше

  Масштабних розмірів руйнування гірської породи фіксували у січні в одному з районів області. Рясні опади на Закарпатті протягом останніх днів спровокували нищівні паводки й серйозне розмʼякшення ґрунтів. Унаслідок цього на території філії «Мокрянське лісомисливське господарство» було зафіксовано зсуви грунту та пошкодження дерев. Як стало відомо, загальна пошкоджена площа становить 10,5 гектарів. Процес зсуву у Тячівському районі тривав майже тиждень унаслідок чого існувала критична загроза перекриття доріг та річок на Тячівщині.

  Стихія могла призвести до жорстких наслідків, а зокрема нанести шкоду тамтешнім будинкам. Майже аналогічна ситуація, пов'язана із підтопленням, спостерігалась в районі у 1998 році. Тоді паводок зносив будинки й дороги.

  За словами еколога Оксани Станкевич-Волосянчук, істотною причиною масштабного зсуву грунту в селі Красна є також масові незаконні рубки пралісу, що були здійснені ще раніше. Відтак, на місці старих зрубів залишився молодий смерековий ліс. Відповідно, смереки не здатні своїм корінням укріплювати грунт, аніж мішані дерева, що росли тут раніше. Таким чином, смерековий ліс, під час зсуву грунту зсуваєтся прямо з землею.

  Відзначмо, цього разу катастрофічний зсув грунту було зафіксовано 25 січня поблизу села Красна. Для ліквідації можливих наслідків надзвичайної ситуації було підготовлено техніку й особовий склад ДСНС, ЛМГ і громади.

  У ОВА повідомили, що слід розглядати варіант можливої евакуації населення найближчого населеного пункту. За повідомленням ДСНС, уже вранці, 30 січня, зсув ґрунту у селі Красна розширився на 4,5 м в напрямку автошляху.

  Варто відзначити, що подібні катаклізми на Тячівщині і саме на горі Красна уже стаються не вперше. Місцеві жителі і досі пригадують один із потужних каменепадів з вершини, що сколихнув тамтешнє населення в грудні 2022 року. Це був жах, за словами людей, що настиг просто зненацька. Люди у шоці вибігали з будинків й знімали жахаючі кадри обвалу гори. Зсув ґрунту зафіксували у селі Підплеша 17 грудня. Шокуючий "сюрприз" очікував населення з самого рання. Великих розмірів кам'яні брили неслись на будинки місцевих жителів із небаченою швидкістю. Масштабний каменепад супроводжував потужний гуркіт, що й налякав тамтешнє населення.

  Відео одразу поширилось у мережі Фейсбук. Люди писали, що основною причиною подібного лиха стають масові рубки на цій вершині останнім часом. Водночас, того разу до масових рубок додалися ще й несприятливі погодні умови - рясні дощі спричинили підтоплення в ряді районів області.

Читайте також: Медики рятували дитину, а рятувальники медиків: на Закарпатті через негоду лікарі змушені їхати на виклик на пожежному авто (ФОТО) 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber