1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Б'ють ціни й погода: через підтоплення в закарпатців починають псуватись торішні запаси "другого хліба"

12.02.2024 09:02 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

В регіоні останніми днями проходить паводок.

В регіоні останніми днями проходить паводок.

В результаті негоди, що супроводжується рядом підтоплень у регіоні, в багатьох жителів починає псуватись картопля в пивницях. За словами господарів, її укотре слід викидати. Торішній врожай підтопило водою і він починає вже гнити.

Про істотну проблему розповідають жителі Перечинщини. Тут, упродовж тижня, відбулося підтоплення у багатьох населених пунктах. Вода заливала місцеві обійстя й надходила до підвальних приміщень, де у людей зберігаються овочі й консервація.

Про підтоплення в селі Порошково, "Голос Карпат" інформував у попередній публікації.

Варто відзначити, що проблеми зі збереженням врожаю картоплі в місцевих жителів виникали й після виснажливих торішніх жнив. У результаті жахливих погодніх умов, цей овоч почав псуватись ще на полях .

Відтак, багатьом людям, як вони зауважують, довелось вибирати картоплю майже з болота, опісля чого виникали проблеми з її висушуванням.

Слід зауважити, хоча й торік більшість господарів поспішили посадатиди картоплі у деяких районах більше, аніж в минулі роки, зберегти урожай до нового сезону вдалося не всім.


Нагадаємо, торік "другий хліб" в регіоні істотно здорожчав. Його ціна в магазинах на початку сезону різко ударила по гаманцях покупців посил. Урожай молодої картоплі обходився жителям від 50 гривень за кілограм.

Цьогоріч цей стратегічно важливий овоч також сильно дорожчав у магазинах. У листопаді ціна картоплі з 15 гривень зросла до 25 гривень за кілограм.

Також здорожчали й інші овочі й така ситуація спостерігалась по всій Україні. Ще одним овочем, який сильно здорожчав у магазинах держави менш як за тиждень, була цибуля. На Закарпатті поспішали робити запаси продуктом й займати черги в торгових точках, боячись іще більшого подорожчання https://goloskarpat.info/power/6572d99e32f33/

Наразі, у лютому ціна цибулі, як інформує сайт Мінфіну, наступна.

 Картопля також змінилась в ціні.