1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Їх ловлять на вулицях і пакують в машини": мобілізація в Україні й чому потрібно "стріляти в коліно" чоловікам?

1386
Суспільство Закарпаття

В областях України продовжують вручати повістки чоловікам.

"Їх ловлять на вулицях і пакують в машини": мобілізація в Україні й чому потрібно "стріляти в коліно" чоловікам?

В Україні триває процес загальної мобілізації. Чоловікам і далі вручають повістки та просять з'являтись для обліку в ТЦК.

Нагадаємо, ще торік у державі було розроблено єдиний електронний реєстр військовозобов'язаних, метою якого - спростити всю процедуру мобілізації та призвати якомога найбільше фізично здорових чоловіків на службу у ЗСУ. Новий реєстр уже успішно працює і в ньому можна знайти усі дані про кожного із військовозобов'язаних.

Не зважаючи на спрощення процедури мобілізації в Україні, повістки усе ж доводиться вручати й для цього у ТЦК розробляють завжди нові методи з пошуку "ухилянтів". Ці методи не завжди є законними, як обурюються жителі в різних областях України. У багатьох випадках, зауважують очевидці, військовозобовязаних не рідко "хапають прямо на вулицях,  садять в автомобілі" й везуть до ТЦК. Чоловіків також забирали до військкоматів із магазинів. Про чимало таких випадків розповідають і жителі Закарпаття. Під час вручень повісток, людей силою тягнули в автомобілі прямо з приватних подвір'їв.

Також нагадаємо про ситуації за участю працівників ТЦК в Ужгороді (чоловіка забрали з готелю до військкомату посеред ночі), Хусті. У Хустському  районі людину витягнули просто з автомобіля серед дороги, залишивши в машині дружину й дитину.

Також закарпатці розповідають про ряд ситуацій, коли повістки їм вручали одразу на автозупинках.

Відзначмо, що в Україні багато хто висловлює невдоволення щодо поведінки співробітників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Водночас, як виявляється,  їхні дії відповідають актуальному законодавству. 

Про це повідомив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в коментарі виданню “24 Канал”.

У разі схвалення народними депутатами змін до законопроєкту про мобілізацію, робота територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки могла б зазнати трансформації, що усунуло б усі претензії, які виникли в суспільстві.

Президент України Володимир Зеленський висловив бажання, щоб співробітники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки не здійснювали “виловлювання” людей на вулицях і не вручали їм повістки.

“Із одного боку, президент вважає так, як має бути комфортно для населення, а з іншого боку, говориться про те, що зараз не змінено процедури. Працівники центрів комплектування зобов’язані діяти відповідно до чинного законодавства”, — сказав Тимочко.

Він зазначив, що співробітники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки здебільшого є людьми, які колись уже служили на фронті або мають обмежену придатність до військової служби в складі регулярної армії. У них є встановлена процедура вручення повісток, і вони діють у суворій відповідності з цим порядком.

“Якщо є необхідність це скасувати, тоді це потрібно робити на законодавчому рівні. Поки що чітких визначень і правил для суспільства та військових немає. Це вже можна було давно зробити, прописати порядки й дотримуватися їх”, — зазначив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.

Дозволяють "стріляти навіть в коліно"

Зі слів одного із українських командирів, мобілізація має бути жорсткою і в разі відмови чоловіками виходити з автомобілів, коли їх зупиняють працівники ТЦК чи СП, "можна стріляти в коліно". 

Командир 118-ї бригади каже, що в Україні має бути так: чоловік не вийшов з машини до військкомів - прострелити коліно.

Командир 118-ї бригади ТрО Анатолій Стуженко вимагає жорстокої мобілізації в Україні. Він навіть пропонує прострілювати чоловікам коліна, якщо ті будуть чинити опір військкомам. Військовий пояснює свою позицію тим, що у випадку програшу ЗСУ росія відправить українців захоплювати Польщу.

Про це Стуженко заявив у програмі "Що далі?", передає "Інформатор". Військовий розлючено прокоментував поради "диванних критиків" про мобілізацію й розповів своє бачення ситуації в країні.

"Ми дограємося у демократію до такого стану, що нас, військових, скоро будуть ногами штурхати. Повинно бути так: не вийшов з машини - прострелили коліно. Повинно бути тільки так, інакше ми не переможемо. Жорстока мобілізація! Не можеш ти, приходиш і відверто кажеш: я краще одягну спідницю і буду шити для військових чи ще щось там робити", - заявив Стуженко.

За його словами, українцям варто розуміти, що завтра може настати таке, як у Маріуполі. І тоді вимушено воювати будуть всі громадяни, от тільки в складі російської армії.

"Впадемо ми (ЗСУ. - Ред.) - усіх цих диванних зберуть в одну купу, одягнуть у їхню зелену вонючу форму, дадуть прості автомати, й вони підуть на Польщу. Тільки за їхніми спинами буде стояти хтось, хто стрілятиме, щоб вони йшли", - зауважив Стуженко. 

Раніше "Голос Карпат" інформував, з якого віку чоловіків призиватимуть в армію. Про який вік ідеться в новому законопроєкті Верховної ради?

Читайте також: Кого мобілізують у лютому і куди відправлять: що потрібно знати чоловікам 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber