1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатці обурені й дуже лютують: відомо причину?

23.01.2024 17:10 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Дискусій із цього приводу вистачає і у мережі Фейсбук.

Дискусій із цього приводу вистачає і у мережі Фейсбук.

Останніми днями в мережі Фейсбук люди пишуть, що почали вже отримувати нові рахунки за споживання блакитного палива.

Відзначмо, із 15 січня, населення регіону обслуговує новий оператор з розподілу газу. Але і це ще не все, адже, за винятком змінених реквізитів, згідно з якими доведеться по новому платити за спожиті "блакитні куби", зміниться кількість платіжок. Про це ми писали у попередній публікації.

В новому році, окрім звичних раніше платіжок, доведеться очікувати ще і третю платіжку з оплатою за обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Суми за цю послугу будуть різними.

Вартість послуги залежатиме від стану будинку, а також кількості квартир у ньому. А періодичність проведення технічного обслуговування залежатиме від того, скільки часу експлуатуються мережі. Так, якщо мережі у будинку використовуються до 25 років, то роботи виконуватимуться раз на 5 років. Якщо мережі експлуатуються понад 25 років – техобслуговування проводитимуть раз на три роки.

Про послугу більш детально

Оператори газорозподільних мереж вже оприлюднили на своїх сайтах орієнтовну вартість послуги. Найменша сума становить 40,16 гривні, а найбільша – 1475,4 гривні з кожної квартири. Точні розміри плати буде визначено після проведення перших робіт на об’єкті. Оплата рахунків здійснюватиметься після виконання робіт або управителем (єдиним платежем від імені усіх співвласників і за їхній рахунок), або окремими рахунками від кожного мешканця.

У "Газмережах" відзначають, що роботи, про які йдеться: це візуальний огляд газопроводів, перевірка герметичності з’єднань, запірних пристроїв, фарбування і стан кріплень газопроводу, усунення витоків.

Що з цього приводу кажуть люди і чи влаштовує їх третя платіжка?

За словами жителів Закарпаття, в останні роки послуги із розподілу й доставки газу в населених пунктах області не надто якісні. Хоч і тарифи істотно зросли із часом, а от газ, який подають мешканцям     не "блакитний", а "помаранчевий". Люди обурені й вимагають пояснень із приводу того, за що ж їм доводиться кожного разу оплачувати шалені рахунки. А тут додалася ще й третя платіжка.

"У нас не щоб ліпше зробили, а кожного разу ще гірше. Яка ще третя платіжка, подуріли вже зовсім. На хліб в людей не має, здирають останню копійку. Мало нажились одні, тепер іншим треба нажертись", - відзначає Олена Іванівна.

"А газ який, де такі послуги нікудишні. Палю не часто, лиш маю плиту на газові. Але їсти не можна часто з таким газом зварити", - обурено каже пані Олена.

"Три дні у Зарічеві люди жалілись, що газ не горить, а ледь коптить. Полум'я у конфорках і близько не було синім, горіло червоним і дуже смерділо", - відзначає Олена.

"Щось додають у той газ, що він такий", - додає жінка.

"Але то вже не вперше такі проблеми з блакитним опаленням. У нас лиш тарифи зростають, а не якість надання послуг. Запасаюсь дровами, бо комуналка уже золота, і за світло дорожче вже треба платити. А потім, може буде закон, що і повітря вже буде платним", - обурено каже пані Олена.

Відзначмо, раніше "Голос Карпат" інформував, який газ подають мешканцям Перечинщини.

 Своїм обуренням з цього приводу поділився один із жителів.

На Ужгородщині також відзначають на важливій проблемі

Читайте також: "Не допустити руйнування природи": закарпатці відстоюють "зубами" гори від нищення їх вітряками 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими