1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпатті рекордно здорожчали "райські плоди": чи є попит на улюблений фрукт?

14.01.2024 11:37 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

В магазинах продовжують підніматись в ціні овочі й фрукти.

В магазинах продовжують підніматись в ціні овочі й фрукти.

Золоті ціни в ньому році і далі "вивітрюють" гаманці. За останній період у магазинах області вже здорожчали як м'ясо, молочна продукція й хлібобулочні вироби. Зауважмо, у листопаді торік ціна хліба зросла до 37 гривень. У жовтні ціна хліба в середньому варіювалась від 32-33 грн. Здорожчання прогнозувалось й надалі, як і яєць, зазначали експерти.

Відзначмо, курячі яйця були одними із найдорожчих з початком повномасштабного російського вторгнення в Україну. Тоді ж зросли у ціні ряд необхідно важливих продуктів, зокрема, сіль і цукор. Вітчизняних товарів почало меншати на полицях торгових точок, а замість них ринки і магазини були завалені імпортом.

Що стосується овочів - моркви, цибулі й картоплі, їх ціни також пішли в гору. Уже в листопаді цього року вартість цибулі стрибнула до 18 гривень за кілограм. Люди спішили зробити запаси продуктом до чергового злету ціни.

Вартість картоплі за останні роки взагалі б'є рекорди. Вона здорожчала в десятикратному розмірі. Вже у листопаді минулого року вона вартувала від 15 гривень за кілограм.  

Дорожчають із наближенням свят імпортні фрукти - апельсини, мандарини й банани. Зростає й ціна українського яблука. Утім, варто відзначити, попит на нього наразі достатньо високий, у порівнянні із імпортом.

За даними EastFruit, на сьогодні якісне яблуко з українських господарств надходить у продаж у діапазоні 14-22 грн/кг залежно від якості, сорту та обсягу партії пропонованої продукції. Це в середньому на 30% вище, ніж наприкінці першого тижня січня поточного року.

Я пояснюють аналітики, зростання цін на фрукт пов’язують із помітною активізацією торговельно-закупівельної діяльності в цьому сегменті.

“За словами самих виробників, якщо тижнем раніше попит на місцеве яблуко був відносно невисоким, то вже сьогодні підвищену зацікавленість у закупівлі цієї продукції виявляють покупці практично всіх категорій”, — зауважують аналітики.

Вони звертають увагу на те, що наразі яблуко в Україні вже надходить у продаж у середньому на 50% дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. Водночас ціни на яблука поточного сезону продовжують встановлювати все нові рекорди порівняно з минулими п’ятьма сезонами.

При цьому, ціни на яблука в Україні зараз є чи не найнижчими серед усіх аналізованих країн регіону. Цей факт не виключає подальшого зростання цін у даному сегменті на українському ринку, оскільки не варто очікувати більш доступного імпорту від найближчих сусідів.

Читайте також: "Будемо збиратись й метати камінням": на Закарпатті в одному із сіл жінки "відчитали" працівників ТЦК (ВІДЕО)

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими