1. Новини Закарпаття
  2. >

Їх викопують прямо зі снігу: яку дивну знахідку виявляють в районах Закарпаття і що з нею роблять?

08.01.2024 09:17 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

У регіоні продовжують виявляти чудові знахідки у зимових лісах.

У регіоні продовжують виявляти чудові знахідки у зимових лісах.

Жителі регіону і далі знаходять в місцевих лісах неймовірні трофеї. Не залежно від того, що надворі уже зима й лежить сніг, сезон тихого полювання і досі триває. Грибники відзначають, що натрапляють у грудні під ковдрою снігу, як на білі гриби, так знаходять смачний гриб рядовку та гливи, а десь навіть лисички продовжують рости у лісах. Нагадаємо, цьогоріч лисички були одними із цінних грибів, які жителі продавали на ринках області та здавали до пунктів прийому.

Відзначмо, урожай літніх білих грибів можна було продати цьогоріч від 65-75 гривень за кілограм. Восени, білі гриби уже дещо здорожчали й вони вартували від 100 гривень за кілограм крушняки. Продовжують продавати гриби закарпатці і зараз, проте уже сушені й мариновані. За кілограм сушених білих грибів люди просять від 1200 гривень.

Що стосується врожаю зимових грибів, то наразі чудові смаколики ще знаходять у деяких районах області. Зокрема, білі гриби та гливи у грудні впольовують на Свалявщині. Також зимові трофеї можна знайти і в лісах Берегівщини.

А от одним із дійсно цінних і справді зимових грибів, який можна знайти у місцевих лісах, є зимовий опеньок або ж фламуліна.

У Великій Британії його називають velvet shank. Вид спочатку був описаний в Англії ботаніком Вільямом Кертісом у 1782 році як Agaricus velutipes. Рольф Зінгер перевів його в рід Flammulina в 1951 році.

Місцеві назви — вербівка, лубинка зимова.

Зустрічається по всій Україні на пеньках та стовбурах листяних, зрідка хвойних дерев; групами; з осені до ранньої весни.

Добрий їстівний гриб у молодому стані (їстівна лише шапка). Використовують свіжим та сушеним.

Раніше "Голос Карпат" інформував, що у лісі на Перечинщині відшукали "відьмине масло".
Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими