1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті у попиті "золотий гриб": в яку суму оцінюють кілограм "білого золота" в сушеному вигляді? (ФОТО)

07.12.2023 10:02 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

На Закарпатті уже продають сушені білі гриби охочим клієнтам.

На Закарпатті уже продають сушені білі гриби охочим клієнтам.

  Цієї пори вони найдорожчі. Цьогоріч літній та осінній грибний сезон були досить щедрими на трофеї в лісах. Полювали як на білі гриби, які називають у регіоні "білим карпатським золотом", червоноголовці, руду й чорну лисичку.

  До слова, руді лисички були цьогоріч в попиті майже на рівні із білими грибами.

  Найперше кілограм цих лікувальних грибів можна було подати у пунктах прийому від 50 гривень, пізніше вони різко зросли у ціні до ста гривень за кілограм.

  За таку саму ціну їх можна було також купити на місцевих базарах. Полювали на смаколики, як у горах так і в низинах і кожен спішив поділитись трофеєм в мережі Фейсбук. Відзначмо, цьогоріч на Перечинщині полювали на грибів - "квочок" (Грифолу кучеряву літературною мовою), а також натрапляли на дорогі трюфелі.

  У горах Карпат уполювали цього року дивовижного гриба - рожеву гливу. Екземпляр досить рідкісний, тож у мережі взялися одразу розхвалювати і захоплюватись чудернацьким трофеєм. Як виявляється, гриб додають до салатів, а також роблять із нього цукати.

  Неймовірні гриби - велетні уполювували на грибній Тячівщині. А масштабний улов біляків несли додому з лісів Турянщини.

  У грудні цьогоріч закарпатці продовжують дивуватись грибним трофеям в лісах. Білі смаколики й гливи і досі знаходять під ковдрою снігу у різних районах області.

  Наразі офіційно грибний сезон хоч і завершено й на базарах не має у продажі свіжих білих грибів, є нагода підзаробити на сушеному смаколику. За один кілограм сушеного "білого золота" просять від 1 500 гривень, а трилітрову банку продають за пів тисячі. Попит на сушені білі гриби чималий, кажуть в населених пунктах. Зараз вони найбільш цінні, бо йдуть новорічні свята і клієнтів дуже багато.


Раніше "Голос Карпат" інформував, як в регіоні грибами замінюють м'ясо через нестачу фінансів.