1. Новини Закарпаття
  2. >

Потенційна загроза із боку агресора на Водохреща: в областях України діє жорстка заборона

06.01.2024 12:08 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Жителів України застерігають уникати водойм.

Жителів України застерігають уникати водойм.

  Сьогодні в Україні за новим стилем, у багатьох релігійних громадах, відзначають важливий показник - Святе Водохреща. За однією із давніх традицій, на Водохреща віряни пірнають в морозну воду, а церковнослужителі проводять урочисті богослужіння біля водойм, які освячують.

  Водночас, цьогоріч у багатьох областях місцевою владою заборонені будь-які водні процедури та традиційні богослужіння на відкритих територіях. Людей застерігають у цей час бути обережними й остерігатись багатолюдного скупчення. Адже ворог продовжує бити по важливих об'єктах інфраструктури і найбільша загроза масованого ракетного удару із боку рашистів якраз на великі релігійні свята.

Нагадаємо, 25-грудня минулого року на території України укотре оголосили масштабну тривогу через ворожі атаки. А 29-го грудня ворожі війська запустили по Україні найбільше ракет із часу повномасштабного російського вторгнення.

  Повітряні тривоги тоді лунали у всіх областях. На Перечинщині 25-го грудня сирени так вили потужно, що їх було чути до інших населених пунктів району, розповідають жителі.

В яких регіонах діють обмеження 6-го січня на Водохреща?

Цього року це свято відзначають 6 січня, проте в умовах воєнного стану не всюди можна буде здійснити традиційний обряд купання. Насамперед заборонили купатись на Водохреща на Запоріжжі, - повідомляє Соцпортал.

  Згідно з рішенням Ради оборони Запорізької області від 26.12.2023 № 175, з метою забезпечення безпеки людей під час проведення заходів, пов'язаних зі святкуванням Водохреща, 6 січня на території області встановлено заборону на купання у відкритих водоймах, - повідомили у Запорізькій ОДА.

  Таким чином, в області не облаштовуватимуть спеціальні локації для занурення ні на річці Дніпро, ні на інших водоймах. Причиною заборони стала потенційна загроза з боку країни-агресора. Також заборонено відвідувати пляжі в одній із громад Харківської області. За інформацією МВА, у тамтешніх водоймах чимало вибухонебезпечних предметів, тому перебувати на пляжах небезпечно. Також не облаштовуватимуть місця для купання в Кривому Розі.

  Очільниця Центрально-Міської районної в місті ради Катерина Білоусова повідомила, що 6 січня не планується проведення заходів обряду Хрещення на всій території Центрально-Міського району міста Кривого Рогу.

  У Кам'яному не облаштовуватимуть спеціальні місця для освячення води на відкритих водоймах. Про це повідомляють у Кам'янській міській раді.

  Нагадаємо, на Закарпатті цьогоріч у деяких районах святкуватимуть Різдво 6-го січня. У багатьох релігійних громадах не перейшли на новий календар

Читайте також: закарпатці полюбляють пірнати в морозну воду. Аж мурахи по тілу від екстремальних занурень.