1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Закарпатський Ніагар, де стояв млин": потік Ружа в Турянській долині "дає розгону"

214
Суспільство Новини Перечина

У цей період водойма реве потужно.

"Закарпатський Ніагар, де стояв млин": потік Ружа в Турянській долині "дає розгону"

Учора й сьогодні у регіоні проходять істотні дощові опади. Небо мочить низини й гірські райони. Відзначмо, на новий рік, 1 січня погода у краї була геть не зимовою. У населених пунктах дорогами лились брудні потоки, люди тонули в "каші" з болота. Вода пульсувала в обійстях жителів й на земельних ділянках 

В результаті майже весняної зливи у січні, почали підніматись найбільші місцеві річки. Серед них Тиса, Уж, також Латориця. В обласному гідрометцентрі застерігають краян про загрозу ймовірного паводку, адже опади найближчими днями посиляться, внаслідок чого центральні артерії можуть піти під воду. Минулого разу із наслідками підтоплень зіткнулись жителі Виноградівщини , Ужгородщини, Перечинщини та Свалявщини. Вода хлюпала у дворах жителів .

Утім потужною силою стихії можуть проявити себе не тільки одні із найбільш повноводних і небезпечних річок в регіоні, а й менших розмірів гірські потоки. Їх сила відчутна особливо весною, коли тане сніг високо в горах.

Не менш потужними вони бувають в період злив. Тоді поточини силою хвилі руйнують усе на шляху та підтоплюють місцеві дороги. Жителям сіл Турянщини добре знайома сила стихії місцевих потоків у добру зливу. Не рідко вулицями вода лилась так, що дітей не пускали до школи. Вулиця 8-го Березня, трансформована цьогоріч в Березневу  , також пам'ятає про наслідки неодноразових підтоплень дороги потоком "Ружа". В останній період русло водойми змінило свій напрям й не один раз. Так само й води стало менше в поточині, де ловили раніше царську форель.

А от раніше потік "Ружа" та "Клокотива" були одними з найбільш потужних у Тур'я-Реметі. На гучних водах обидвох водойм стояли водяні млини, розповідають старожили.

Наразі потужна "Ружа" гуде на повну. Такий собі гул Ніагарського водоспаду можна почути у цей період. Дехто із жителів й досі не можуть звикнутись із гучним шумом. Багато хто каже, що навіть "глухі євровікна" не всилах його стримати. Як гуде "Ружа" в такий період, можна почути на одному із ексклюзивних відео.


Водночас, цей звук може бути врази потужнішим.

- Гримить наша "Ружа", як Ніагарський водоспад, - розповідає пані Марія із вулиці Березневої.
- Часто, опісля дощів гул такий, ніби у небі летить щось потужне. І крізь вікна в будинку чути той шум, - додає жінка.
- Не один раз поточина виливала із берегів, руйнувала дорогу. Щоразу, з дощами, пливла й наша вулиця. Два роки тому, порядний господар, на чолі з небайдужими односельцями підлатали верхю частину дороги, знесену потоком, а заодно було й поглиблене русло потока "Ружа". Вода слава богу, уже не так виливає, хоч, коли сильні зливи, то потоки води біжать вулицею. Без чизем не пройти.

Нагадаємо, серйозно підтопило потоком "Ружа" вулицю 8-го Березня у 2022 році.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber