1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпатті взялися робити запаси одним із важливих продуктів: чому такий поспіх?

03.01.2024 10:48 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Жителі регіону роблять запаси однією з важливих круп.

Жителі регіону роблять запаси однією з важливих круп.

  У регіоні люди спішать зробити запаси до свят олією й гречкою. Наразі вартість останньої дещо здорожчала. З 25 гривень за кілограм вона підстрибнула до 28-30 гривень. Люди беруть про запас, бо бояться, що може здорожчати, як на початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.

  Відзначмо, тоді в магазинах спостерігався дефіцит гречки та солі. Ціни на гречку були захмарними - від 100 гривень за кілограм. А сіль на той час продавали від 15 гривень за кілограм. Попередня ціна - 10 гривень за кілограм.

  Більше того, у вітчизняних магазинах, через нестачу продукту й чималий ажіотаж почали вводити певні обмеження для покупців. Можна було придбати одну пачку солі в одні руки. А десь в магазинах так різко змітали цей один із важливих продуктів, що його не було тижнями.

  Водночас завозили імпортну сіль, яка була значно дорожчою - від 30 гривень за кілограм. Не лише гречка і сіль були в дефіциті, але і цукор. Пізніше "золотими" уже стали і яйця. Їх вартість досягла цінового рекорду за невеликий період.

  Цьогоріч ціни на яйця також не стояли на місці. Вартість яєць почала підніматись рекордно уже в листопаді, а взимку прогнозувалось ще істотне здорожчання цього продукту. У грудні у магазинах Закарпаття ціна на яйця варіювалась від 6-8 гривень за штуку. Десяток яєць обходився в 60-80 гривень.

  Що стосується олії у магазинах України, то і цей незамінний продукт наразі також додав у ціні. Так, у грудні ціни на олію змінилися в залежності від торгової марки. Зокрема, Олейна рафінована знизилася в ціні з 59,16 грн. до 51,35 грн. за 850 мл. Соняшникова олія Щедрий Дар рафінована, навпаки, подорожчала з 53,92 грн до 57,37 грн за 850 мл. За даними Мінфіну, середні ціни на соняшникову олію від січня 2018 року по листопад 2023-го змінились таким чином.

  Середні ціни на крупи гречані в Україні від січня 2018 року по листопад 2023 року були наступними.

Читайте також: Невидимий убивця: на Закарпатті троє осіб отруїлися чадним газом