1. Новини Закарпаття
  2. >

Невидимий убивця: на Закарпатті троє осіб отруїлися чадним газом

03.01.2024 10:00 Суспільство незвичайно

Під час опалювального сезону особливо важливо слідкувати за безпекою, адже невидима загроза з легкістю може забрати життя людини.

Під час опалювального сезону особливо важливо слідкувати за безпекою, адже невидима загроза з легкістю може забрати життя людини.

02.01.2024 року о 20:47 до ДСНС Закарпаття повідомили про отруєння в квартирі, попередньо чадним газом, 3 осіб (причина встановлюється) за адресою: м. Чоп, вул. Залізничників.

Внаслідок цього 2 особи ушпиталені до Ужгородської міської дитячої лікарні з легким ступенем важкості. Підрозділи ДСНС на місце події не залучалися.

Симптоми отруєння:

головним симптомом при отруєнні чадним газом є втрата свідомості;

при легкому ступеню отруєння відчувається шум у вухах, пульсація великих артерій, головний біль, спрага, загальна тривога, почуття страху;

при середньому ступеню отруєння людина спочатку втрачає свідомість, що повертається відразу, якщо постраждалого винести на свіже повітря. Характерними ознаками середнього ступеня отруєння є почервоніння обличчя, неадекватність поведінки, підвищення температури тіла до 38-400С;

при тяжкому отруєнні людина втрачає свідомість на тривалий час, виникає розлад дихання. Характерними ознаками тяжкого отруєння є поверхневе дихання, іноді його повна зупинка. Мимовільне випорожнення кишечника та сечового міхура. Шкіра стає синюшною.

Перша допомога:

у разі отруєння чадним газом, постраждалого слід негайно винести на свіже повітря;

піднести до носа ватний тампон з нашатирним спиртом;

забезпечити вільний допуск повітря до легень;

розстебнути одяг, який ускладнює дихання;

в разі необхідності, зробити штучне дихання. 

Читайте також: Готуйте свічки та дрова: чотири райони Закарпаття буде тимчасово знеструмлено