1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Треба мати мільйонні доходи: цьогоріч закарпатцям доведеться віддати чималі гроші не лише за машину твердого палива

3850
Суспільство Новини Перечина

За останній період здорожчали як дрова, так і послуги із порізки твердого палива.

Треба мати мільйонні доходи: цьогоріч закарпатцям доведеться віддати чималі гроші не лише за машину твердого палива

Цьогоріч в регіоні почали вже опалювати школи, садочки, держустанови й житлові комплекси. З 11 жовтня стартував опалювальний сезон в школах Ужгородщини, а з 16 жовтня почали опалювати освітні заклади й ДНЗ у Перечинській ОТГ.

З похолоданням закарпатці почали обігрівати і власні оселі. Одні грілись блакитним опаленням, інші електрикою та за рахунок дров'яних грубок. Відзначмо, останнім часом, дрова в Україні істотно здорожчали.Торік машину дров на Закарпатті можна було придбати від 6 000 тисяч гривень.

Цьогоріч восени їхня вартість уже підстрибнула до 12 000 тисяч гривень. До холодів, у лісництвах повідомляли, що ціни ще істотно будут зростати. У лісництвах України наразі дрова пропонують купувати по від 1173-1339 гривень. Середня вартість за дрова по філіях Карпатського офісу, куди входять Львівська, Івано-Франківська та Волинська області, становить від 840 грн / м куб. до 1200 гривень.

Дерева м’яких порід — липа, тополя, осика — вартують 520 гривень за кубічний метр.

Сосна — 550, береза — 600. Дуб, ясен — 750.

Колоті дрова дорожчі й черг на них нема.

Сосна вартує 1400 гривень за куб, береза — 1600, тверді породи — 1800. У приватних продавців ціни значно більші. Зараз беруть від 15 до 20 тисяч гривень. Найважче наразі із придбанням твердого палива малозахищеним верствам населення, серед яких пенсіонери.

Нагадаємо, на Перечинщині бабуся упродовж року збирала з мізерної пенсії на дрова, аби мати чим грітись узимку.

Упродовж року не тільки дрова подорожчали, а й власне послуги із їх порізки. Наймані робітники озвучуютьрізні суми із цього приводу.

Цьогоріч попиляти дрова твердої породи в середньому обійдеться від 140 грн за складометр, тобто виходить - 1400 грн за машину. Рубка дров коштує від 120 грн. Порубати машину дров треба буде сплатити від 2600 грн.

Нагадаємо, частина українців мають право отримувати тверде паливо (дрова) зі знижками різних розмірів та навіть безоплатно.

Відповідно до Постанови кабміну № 373, знижку можуть отримати наступні категорії населення: 50 % для членів родини загиблих, знижка 75% для учасника бойових дій, 100% знижка для громадян, які набули інвалідність внаслідок війни.

Громадяни, які відносяться до однієї з цих категорій мають проживати в будинках, де немає централізованого опалення. Така допомога може застосовуватися на придбання скрапленого газу, дров, вугілля, брикетів та іншого палива для опалення будинків. Для отримання допомоги необхідно звернутися до підрозділу з питань соцзахисту за місцем проживання.

Мають право отримати 100% знижку пенсіонери, які працювали за певною професією та проживають в сільській місцевості. Такою пільгою можуть скористатися колишні працівники: педагоги медики та фармацевти спеціалісти з захисту рослин бібліотекарі та працівники музеїв громадяни, які працювали в сфері освіти культури, в державних та комунальних закладах культури

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber