1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Треба генератори, а в людей не вистачає і на дрова": закарпатка впродовж року збирала із пенсії на тверде паливо

1457
Суспільство Новини Перечина

Цьогоріч дрова істотно зросли в ціні.

"Треба генератори, а в людей не вистачає і на дрова": закарпатка впродовж року збирала із пенсії на тверде паливо

   Упродовж року ціни на ряд комунальних послуг істотно зростають. Зросли як і тарифи на електроенергію в Україні, так і здорожчало блакитне паливо. Наразі в багатьох областях України вже стартував опалювальний сезон.

  Підключають до опалення школи, садочки та інші важливі державні структури. Також вмикають опалення й побутовим споживачам. Починають вмикати на повну електроприлади й розпалювати грубки і жителі Закарпаття.

  Відзначмо, останніми днями у регіоні спостерігається мінусова температура. У горах моозно та випав сніг.

  До зими, врешті, більшість краян намагаються не розганятись із ввімкненням газу й електроприладів. Економлять й пенсіонери, яким важко придбати в цей час навіть дрова. Відзначмо, торік машина дров коштувала від 6000 тисяч.

  Цьогоріч - від 10 000 тисяч гривень. Пенсіонери, економлячи на продуктах, весь рік збирають із пенсії, аби вже під зиму придбати дрова. Так зробила і мешканка Перечинщини пані Олена.

- Світ дуже тяжкий. Особливо для тих, що живуть на мізерні дві тисячі, - відзначає пані Олена.

Економити треба на всьому, не розганяюсь. Відкладаю потроху щоб мати на необхідні продукти, а ще на дрова. Назбирала собі із пенсійки протягом року - 10 тисяч у мене вийшла машина дров, - каже пані Олена.

- Та, Богу дякувати, вже буде спокійна. Привезли, погрузили, - не буду вже мерзнути взимку, - додає співрозмовниця.

  Нагадаємо, частина українців мають право отримувати тверде паливо (дрова) зі знижками різних розмірів та навіть безоплатно. Згідно із Постановою кабміну № 373, знижку можуть отримати наступні категорії населення: 50 % для членів родини загиблих, знижка 75% для учасника бойових дій, 100% знижка для громадян, які набули інвалідність внаслідок війни.

  Громадяни, які відносяться до однієї з цих категорій мають проживати в будинках, де немає централізованого опалення. Така допомога може застосовуватися на придбання скрапленого газу, дров, вугілля, брикетів та іншого палива для опалення будинків.

  Для отримання допомоги необхідно звернутися до підрозділу з питань соцзахисту за місцем проживання. Мають право отримати 100% знижку пенсіонери, які працювали за певною професією та проживають в сільській місцевості.

  Такою пільгою можуть скористатися колишні працівники:

  • педагоги 
  • медики та фармацевти 
  • спеціалісти з захисту рослин 
  • бібліотекарі та працівники музеїв 
  • громадяни, які працювали в сфері освіти культури, в державних та комунальних закладах культури.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber