1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті цього року — нашестя лісових сонь: заповзають в оселі

1960
Суспільство Закарпаття

В районах області інформують про справжнє нашестя ліскульок в обійстях.

На Закарпатті цього року — нашестя лісових сонь: заповзають в оселі

Цьогоріч жителі області нарікають на шкідників саду й городу. Від травня люди практично у всіх районах боролись із нашестям рудих слимаків. Нагадаємо, "іспанці" завдали значних збитків місцевим господарям, з'ївши розсаду, ряд овочів й зелень.

Відтак, жителям регіону не меншої шкоди впродовж літа почали завдавати щурі та миші. Їх виявляли у кукурудзяних посівах, під час вибирання врожаю картоплі. Також люди розповідають, що гризуни пробирались а підвали й пивниці, де також поїдали готові запаси врожаю. Гризуни прогризали мішки зі збіжжям.

Наразі жителям допікають лісові гості — ліскульки. Ці милі на перший погляд істоти, як виявляються, можуть завдати чимало проблем у садах закарпатців. Якщо рік тому їх було небагато в садах, зараз вони майже окупували усі доступні місця у обійстях. Їх помічають цілими зграями на горищах, в підвальних приміщеннях та у сараях. Особливо гучними візити сонь стають уночі, зазначають жителі гірських районів. До слова, через нашестя диких сонь б'ють майже на сполох мешканці Рахівщини.

Утім не лише у гірських населених пунктах, ближче до лісу, можна побачити сонь, але й далеко від лісових масивів. Не так і давно, про візит сонь біля обійсть повідомляли жителі Ужгородщини. Люди кажуть, що цих звірів дуже багато останнім часом, вони залазять навіть в будинки. Небаченого досі звіра вдалося зустріти в підвалі будинку й одній із місцевих жительок. Візитом звіра господиня була здивована, опісля чого виставила в мережі відео з таким гостем й попросила поради з визначенням істоти. В мережі Фейсбук одразу ж впізнали соньку - ліскульку та зауважили на тому, що вони зараз майже повсюди.

З Вікіпедії відомо, що Соня лісова, че́ртіж або вовчок лісовий (Dryomys nitedula) — гризун родини вовчкових (Gliridae).

Один з 4-х видів родини вовчкових у фауні України.

Цей гризун поселяється у лісах та садках. Свої гнізда влаштовує у дуплах дерев, в шпаківнях, часто селиться поблизу людей, зокрема у господарських приміщеннях. Соня часто стає жертвою котів та куниць.

Харчуються соні горіхами, плодами і насінням, але також поїдають комах, яйця і дрібних птахів і деколи інших гризунів. У помірній зоні соні до осені від'їдаються і на холодний період року впадають в сплячку, яка триває приблизно 6 місяців. Через цю звичку звірі і отримали свою назву.

Місцями соні можуть шкодити садовим культурам.

Нагадаємо, Знову біда: на Закарпатті - масштабні завіси із диму 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber