1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Сезон великих затрат: на закарпатті намагаються заощадити на цьогорічній "золотій" консервації

282
Суспільство Закарпаття

В області в активному розпалі традиційний сезон консервації.

Сезон великих затрат: на закарпатті намагаються заощадити на цьогорічній "золотій" консервації

  На Закарпатті газдині активно роблять запаси на зиму, готуючи різні компоти, варення та джеми із соковитих сезонних ягід. Хтось робить запаси виключно магазинним й базарним, а хтось радіє врожаю домашніх фруктів та ягід, що цьогоріч вродили в садах.

  Люди по-різному виходять із ситуації та консервують найнеобхідніше. Зауважмо, цьогоріч в регіоні у розпал сезону "чорного" карпатського золота, жителі поспішали зробити запаси однією із найдорожчих цього року ягід - яфиною (чорницею).

  Відзначмо, торік яфина вартувала в магазинах від 70-80 гривень за літр. На початку сезону 2023-го ціна ягоди значно пішла угору і той самий літр на закарпатських базарах вартував покупцям від 130 гривень за кілограм.

  У передостанній місяць літа ягода значно впала в ціні і її можна придбати на ринках Ужгорода, Перечина та Мукачева від 75-80 гривень за літр. Дешева ягода збільшувала попит на неї серед населення, отож люди купували чорничне золото з більшим пожвавленням аніж зпочатку сезону.

  Що стосується вишень й черешень цього сезону, навряд закарпатцям вдалося зробити дешеві запаси на зиму, адже ціна на ці ягоди в Україні побила торішні рекорди.

  Відзначмо, насамперед людей шокували захмарними цінами на черешню з Іспанії. Вартість ягоди перевалила за тисячу гривень за кілограм. Згодом ціни пішли донизу, утім планку сто гривень за кілограм місцеві ринки та магазини тримали довго й початку сезону вишні. А от ціна вишні цього сезону виявилась нижчою за черешню. Кілограм соковитої ягоди на базарах можна було придбати від 85 гривень.

  Власне, такою ціна на ягоду залишалась й тоді, коли вишні уже починали бриніти в садах закарпатців. Відзначмо, цьогоріч у травні врожай плодових дерев зазнав істотних псувань через погодні умови у травні. Чимало фруктів померзли в садах краян через травневий мороз. Дісталось, зокрема яблукам, вишням й черешням.

  Що стосується не менш улюбленого смаколика серед ягід - малини, то ця ягода взагалі цьогоріч перегнала у ціновому стрибку черешню. Її можна було купити від 1500 гривень за кілограм. Золоті ціни збирали в мережі Фейсбук ряд найрізніших коментарів, фотодоказів й навіть кумедних мемів. 

  Та не зважаючи на дорожнечу в сезон консервації 2023-го жителі Закарпаття не впадають у відчай та намагаються закрутити смачних заготовок на зиму. А що не вдається покласти у банки із певних причин, зокрема, із фінансових, те заморожують.

  Насамперед закарпатці відкладають у морозильники ягоди, що потребують багато цукру під час варіння. Це, зокрема, агрус, чорна смородина та порічки. Небагато цьогоріч люди консервують і малини, утім у деяких господарів цього року вона рясно вродила і щоб врожай не пропав із неї окрім закруток, готують вино й заморожують.

  До морозильних камер також відправляли цьогоріч полуницю, чорницю й суницю.За винятком ягід заморожують зелень, квасолю та інші овочі, які уже нині зібрали.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber