1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Поки риба у магазинах під знаком питання: яких амфібій ловлять у місцевих водоймах на Закарпатті?

3564
Суспільство Закарпаття

У свій час у місцевих водоймах ловили царську форель та навіть раків.

Поки риба у магазинах під знаком питання: яких амфібій ловлять у місцевих водоймах на Закарпатті?

Цьогоріч сезон купання для жителів області не надто сприятливий, адже у деяких місцевих річках людям забороняли купатись через присутність у них збудників ряду небезпечних захворювань. Так, небезпечну кишкову паличку цьогоріч влітку було виявлено на Хустщині, у гірській Ріці. Тому жителів закликали берегти власне здоров'я та не купатись у цій водоймі. Взяли до уваги місцеві мешканці застереження влади й спеціалістів із цього приводу і чи дійсно намагались триматись в цей час подалі від такої води, важко вгадати. Водночас, бурхливі реакції з цього приводу не оминули мережу Фейсбук. Тут можна було бачити ряд негативних зауважень від коментарів й деякі з них стосувались того, мовляв, місцеве населення навмисне лякають застереженнями подібного роду, аби люди, замість купатись в річках, поспішали навідуватись до не надто дешевих термальних басейнів. Що писали місцеві жителі з цього приводу, пропонуємо прочитати у попередній публікації. Відзначмо, збудників різних інфекційних хвороб у місцевих водоймах області виявляють уже не вперше й річки дедалі частіше стають небезпечними через забруднення їх усіляким непотребом. Торік у Латориці на Мукачівщині людей так само застерігали про небезпеку. Тоді у річці було виявлено вірус холери.

Не рідко у воді можна побачити не лише різного роду пластикові відходи, а й мертвих тварин, яких туди ж скидають недобросовісні жителі.

Та незважаючи на ситуацію із забрудненістю місцевих річок й застереженням від ДСНС щодо поводження на воді у ході купань, жителі масово йдуть до річок. Адже літо у розпалі, тож сидіти вдома не хочеться, на басейни не у всіх жителів вистачає грошей.

Та окрім охочих скупатись у цьогорічних місцевих водоймах, поніжитися на сонці на березі річки, місцеві рибалки не втрачають моменту, щоб не закинути вудиць та не впіймати солідних трофеїв.

Раніше, кажуть рибалки із досвідом, у закарпатських водах можна було упіймати достатньо форелі - царської риби, сомів. Також у прозорих чистих поточинах люди ловили раків. Через погану екологію раків нині вже майже не залишилось в річках, а от змій, таки, вистачає. Проте, й водяному вужеві треба десь ніжитись, а в основному серед змій водяних на Закарпатті - плазуни "шахматки", водянки (ті самі вухаті вужі), абсолютно безпечні.

Що стосується найрибніших наразі місць, то форель і досі ловлять у гірських водах - річках й потічках. А от сомів нині ловлять на Ужгородщині. Рибалкам фартить упіймати навіть солідних ваговиків. Цьогоріч сома, що зважив 22 кілограми, зловив житель Сторожниці. За словами рибалки, соми нічні хижаки, тому ловити їх треба у темну пору доби.

А от у Зарічеві в місцевій річці Уж традиційно ловлять не тільки сомів, форель у цю пору, а й хижих щук. Тож поки у регіоні проводять тотальні рейди рибними ринками і торговими точками, щодо ймовірного потрапляння туди зараженої риби з Херсонщини, місцеві рибалки варять уху та смажать рибу, виловлену у безпечних місцях.

Риба з Херсонщини заражена ботулізмом

Відзначмо, після трагедії на Каховській ГЕС, у результаті підриву рашистами дамби електростанції, у постраждалих від екологічного лиха регіонах держави, спостерігався масовий мор риби.

Жителів застерігали не збирати мертву рибу із берегів, не продавати її на стихійних базарах, не споживати у їжу. Поряд із цим покупців застерігали бути обережними під час покупок на рибних ринках та не придбати зараженого товару. Інформували про небезпечний товар і жителів Закарпаття, де й по сьогодні тривають масові перевірки торгових точок із рибою.

Нагадаємо, "Товар, наче свиням": закарпатців годують плісенню, хробаками й іншою "нечистю" 

Без паніки, але будьмо готові: чим слід робити запаси жителям Закарпаття на зиму? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber