1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Закарпатців труять за гроші: у магазини потрапили небезпечні продукти іноземного виробництва

3680
Суспільство Закарпаття

Жителям області варто бути обачними під час покупок.

Закарпатців труять за гроші: у магазини потрапили небезпечні продукти іноземного виробництва

  Під час війни підробленого й зіпсованого товару таки вистачає у магазинах. Тому варто бути украй обережними та не купити отруту під приводом якісного продукту й не поплатитись власним здоров'ям.

  Щодо зростання числа афер в магазинах у цей період "Голос Карпат" інформував напередодні. Про ситуації із магазинним обманом жителі області розповідають багаторазово не стримують власних обурень. Покупці запевняють, що їм часто впихають несвіжий товар, аби лиш продати чи пропонують акційний продукт із сумнівною якістю

  Нагадаємо раніше люди побоювались купувати у магазинах куряче м'ясо. Відзначмо, як більшість продуктів, імпортованих з-за кордону, до України воно потрапило з Польщі. 

  Небезпечний продукт, зокрема, було виявлено в одній з областей. Іноземний продукт виявився зараженим сальмонелою. Напередодні ми писали про зіпсовану кільку в магазинах на Закарпатті. Відзначмо, цьогоріч житель Берегівщини, посмакувавши консервною, придбаною в одній із торгових точок району, отримав небезпечне захворювання - ботулізм й опинився в лікарні. За життя чоловіка боролись медики. Наразі, до України продовжують потрапляти украй небезпечні товари із інших країн. Водночас розпізнати такі товари майже неможливо без лабораторного дослідження.

   Про це розповіла в інтерв'ю OBOZREVATEL голова правління асоціації "Споживча довіра" Олена Куликова. Вона зазначила, що перевищення концентрації хімічних речовин у горіхах, печиві та інших продуктах людина не може визначити на смак чи колір або на око.

   "Не можна сказати, звідки їх конкретно везуть. У Європі є така система сповіщення про небезпечні продукти, яка називається RASFF. Держпродспоживслужба з ними контактує, ми маємо доступ до цієї системи у форматі відкритого вікна, але, на жаль, ми не є членами Європейського Союзу. Про всі продукти, які потрапляють в Україну, інформує Держпродспоживслужба, і вона має вживати заходів щодо вилучення цієї неякісної продукції з ринку України. Це саме за інформацією, яка надходить через систему оповіщення RASFF", – сказала експертка.

   Після вступу України до Європейського Союзу (ЄС) ситуація з контролем якості продукції має покращитися. У блоці є багато дієвих механізмів та органів, які за цим слідкують.

"Хочеться в це вірити, бо в Європейському Союзі чимало механізмів роботи з небезпечною продукцією, система оповіщення також працює і ринок сам себе в цій ситуації вирівнює. Ми теж завжди закликаємо споживачів, якщо вони зіткнулися з порушеннями, побачили продукцію неналежної якості, інформувати та писати скарги до Держпродспоживслужби. Також можна ділитися такою інформацією в соціальних мережах", – зазначила Куликова.

Раніше "Голос Карпат" розповів про захмарну ціну на черешню. Цьогоріч в Україну вона потрапила із сонячної Іспанії. Ціна ягоди травня, відзначали краяни, дуже "заморська" для простого населення.

Нагадаємо, Готують спеців: у деяких громадах Закарпаття розпочали серйозну підготовку для боротьби зі злочинністю 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber