1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Пакують отруту, а ще й дорогу": на Закарпатті люди із жахом розповідають про магазинні афери

19203
Суспільство Новини Перечина

Війна в Україні продовжує позначатись на житті громадян.

"Пакують отруту, а ще й дорогу": на Закарпатті люди із жахом розповідають про магазинні афери

У результаті повномасштабного російського вторгнення в Україну ряд змін відбулось у продовольчій сфері. Насамперед, люди відчули значний дефіцит ряду продуктів у магазинах й на ринках через проблеми з логістикою.  У дефіциті на перших порах були навіть сіль українського виробництва,  яку згодом почали постачати із закордоння.

Нагадаємо, закордонний товар потрапляв на український ринок із Польщі та Франції, Чехії й навіть Туреччини. Іншим фактором, що негативно відбився у продовольчій сфері й істотно "витрусив" гаманці українців було різке подорожчання абсолютно усіх товарів.

Одними з таких, що істотно зростали в ціні із початком повномасштабних військових дій в Україні були курячі яйця. Такий стрімкий зліт цього продукту у результаті призвів до численних дискусій у соцмережах. Люди писали, що "яйця із золота", "їх несуть півні, дракони" тощо. Услід за яйцями дорожчали м'ясо й молочні продукти.

Не поспішала знижувати ціну у закарпатських магазинах і "золота цибуля". Зараз її ціна за кілограм 57 гривень. До Великодня її ціна ще зросте, обіцяють експерти.

Значної уваги вартують нині і ціни на куряче м'ясо. Здорожчання цього смаколика змусило жителів області економніше запасатися ним, або ж шукати дешевшого. Втім, уже згодом, краяни стали побоюватись не тільки цін на продукти у магазинах, а й власне неякісного товару, який міг потрапити в магазини із інших країн. Саме одним із таких небезпечних товарів було імпортовано в Україну із Польщі, як вже раніше писав "Голос Карпат". Боячись не отруїтись не якісним м'ясом, люди обачно почали обирати продукти, або ж замовляти від совісних підприємців. Поодинокі узагалі не довіряють магазинам та запасаються домашніми м'ясними продуктами.

- Богу дякувати, щороку маємо свого м'яса до Великодня. Годуємо поросят, є кури й качки. Навіть з яйцями не має проблем, є домашні, - розповідає пані Мар'яна. - Що зараз продають в магазинах, Бог один знає. На вигляд м'ясо, а що в нього додали, якої хімії, важко вгадати. Пакують людям отруту, а ще й дорогу. Продавцям щоб продати, а магазинам - нажитись на людях.

Наразі, у регіоні активно готуються до Великодніх свят, поряд із цим ростуть ціни на м'ясо та інші традиційні святкові продукти. Не знизились ціни й на свинний фарш. Нині він вартує 188 гривень за кілограм, у порівнянні із торішніми цінами. Курячі гомілки - 89, 74 гривні за кілограм. Сир голландський - 300 г - 68 грн., кілограм - 502 грн. Ковбаса "Іко" - 438 г - 110, 81 грн.

Решта цін на продукти в одному з амбарів на Перечинщині:

хліб Варош 700 г, білий різаний - 25,50;

Сир плавлений "Ферма" 70 г - 18,50 грн.;

Сардина "Даринка" 200г в олії - 50 грн.;

Масло ЖМЗ 180 г - 47, 60 грн.;

Вермішель швидкого приготування марки "Reeva" (шт) - 21 гривня.

Такими є ціни в одному із супермаркетів Перечинщини.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber