1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Сади Перемоги": закарпатці розмірковують над необхідністю використання пустуючих роками ділянок (ФОТО)

1357
Суспільство Новини Перечина

Українців у різних областях закликають раціонально використовувати земельні угіддя під час війни.

"Сади Перемоги": закарпатці розмірковують над необхідністю використання пустуючих роками ділянок (ФОТО)

Зокрема, важливу роль у цей час можуть зіграти пустуючі роками земельні наділи. В останній період люди нічого на них не садять. Земля, де ще років із десять тому садили картоплю та кукурудзу, давно покрилась чагарниками.

Пустуючих земельних угідь є чимало й на Закарпатті. В останній період люди почали менше садити та сіяти, певним чином, використовуючи й менше землі. Окрім того, раніше на селах було і більше худоби, задля якої селяни старались у поті чола. Зараз худоби на селах поменшало.

Багато земельних угідь із роками заростають на Перечинщині (авт,). Десь росте борщівник замість картоплі, а в інших місцях – тернові зарослі. Зокрема заростають земельні ділянки в урочищах «Горбки» та «Ниви» у Тур’я-Реметі. У свій час тут садили картоплю та дині, буряк й огірки.  Не є винятком і решта населених пунктів на Перечинщині. І така, на жаль, ситуація із запустінням землі у багатьох закарпатських громадах.  Та зараз, як відзначають селяни, настав час замислитись над подальшою долею тих самих земельних угідь: чи вони пустуватимуть й далі, чи їх розумно використають, засадивши сільгоспкультурами. 

Наразі у деяких громадах на Закарпатті уже посадили картоплю. Урожай другого хліба місцеві жителі разом із переселенцями висадили і в одній із громад Беререзнянщини. Поряд із цим було б доречно, відзначають господарі, підготувати під цьогорічну посадку важливих сільгоспкультур й інші запустілі угіддя у межах громад. Особливо це є необхідним у тих населених пунктах, де проживає чимало переселенців. 

Тим часом у кожній оселі на Перечинщині  активно долучаються до всеукраїнської кампанії  «Сади Перемоги», підтримуючи у цей час українських військових посадкою біля будинків (на городах, балконах) відповідних сільгоспкультур.

Садить зелень навіть малеча. Кожен українець просто повинен в цей час посадити свій «Сад Перемоги» із метою недопущення продовольчої кризи в державі.

Всеукраїнська кампанія «Сади Перемоги» базується на розумному використанні усіх можливих земельних ділянок для посівної, у тому числі й пустирів. 

Нагадаємо: Гірське село на Закарпатті омиває не замерзаючий потік «Тепличина» (ФОТО)

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber